Учителя требовали достойной заработной платы (видео)

Около 10 тысяч представителей образовательных профсоюзов из всех уголков Украины собрались сегодня у здания Кабинета Министров и требовали от правительства выплачивать заработную плату на уровне, предусмотренном законодательством

Учителя требовали достойной заработной платы (видео)

Часть пикетчиков пыталась перекрыть автомобильное движение по улице Грушевского, однако работники милиции и ГАИ оттеснили их на тротуар, пытаясь освободить проезжую часть. Правоохранители в мегафон призывали пикетчиков не поддаваться на провокации и не нарушать общественный порядок.

Протестующие скандировали "Ганьба!", Держали лозунги: "Работники образования - против неконституционных чиновников!", "Терпение имеет предел", а также названия практически всех областей Украины.

Организатором акции является Профсоюз работников образования и науки. Инициаторы протеста считают, что сложное социально-экономическое положение обусловлено несовершенными условиями оплаты труда.

По информации участников акций протеста, размещенной на сайте Федерации профсоюзов Украины на прошлой неделе, педагогические работники имеют два требования к Кабинету Министров и Верховной Раде.

Первое - обеспечить сокращение разрыва между должностным окладом работника первого тарифного разряда Единой тарифной сетки и законодательно установленной минимальной зарплатой для определения размеров должностных окладов (ставок заработной платы) работников по всем ее разрядам.

Второе требование работников сферы образования – распространить выплату 20-процентной надбавки на все категории педагогических работников. В обращении отмечается, что правительство установило 20-процентную надбавку только некоторым категориям педагогических работников.

Как сообщалось ранее, сегодня, во время заседания Кабинета Министров премьер-министр Украины Николай Азаров пообещал повысить зарплаты педагогам.

 

 

Радио свобода
22.03.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
не пенсіонер
Гидко і не приємно читати подібні коментарі.Навіть не всі хижаки пожирають собі подібних,Ех ВИ,вчителі! Чого навчилися у своїх вишах? Думайте як об;єднатися, щоб вівці були цілі та вовки ситі.
юлия
Я теж вважаю,що пенсіонерам в 55-78р.( в школі ) давно вже треба відпочивати вдома.Хтось пише,що мізерна пенсія!!!!А молодь зовсім без зарплат і пенсій живе,навіть мізера немає,бо місця зайняті.
Марина
Для юлия: згодна на 100%. Маю 10 років стажу, ІІ категорію, а заробітна платня 1000 гривеню (ставки не маю). А в мене двоє діточок. Як вижити?
Комментировать
Вікторія
Переступивши через моральні правила просто розв"язуються "СВОЇ ПРОБЛЕМИ" з позиції прояву явної зневаги навіть до емоційного комфорту. Забули чиновники про НОРМИ ПРАВА
Вчитель
На мою думку, враховуючи кількість педпрацівників, потрібно ходити не на цивілізовані мітинги, а 1 раз взяти в облогу Межігір'я, Верховну Зраду, перекрити Обухівську трасу, Конче Заспу. Днів 3-4 думаю вистачить, щоб нас почули + 1-3 дні щоб вирішили проблеми всього суспільства в царині освіти. Бо складається враження що ці мітинги потрібні для профбосів і їх кар'єри
лілія
Для Гість. Дійсно, окрім мізерної зар. плати нам ще треба годувати власних дітей. А щодо пенсіонерів, то насправді йдіть відпочивати. Чого можна навчити у 76 років. А у школі де я працюю більшість 55-77. Відпочивайте. Пора і вашим дітям вам допомогти. А наші ще маленькі.
natalibio
Для Гість! Мені дуже прикро, що таки амбіційний молодий Педагог, яким ви себе вважаєте, працює у школі. Коли Ви пропрацюєте 40 років у школі і отримаєте від держави жебрацьку пенсію, тоді подумаєте, яким було жити і, що спонукало, сьогоднішніх пенсіонерів триматися на роботі. Не від доброго життя вони ходять до школи. І хочу Вас розчарувати, що вчать вони дітей, якраз краще як ви.
Лєна
Аж плакати хочеться, до чого все котиться
Гість
Створюємо свій Рух Молодих Педагогів ! І триматися треба разом, відстоювати наші права ! А то влада й міністр освіти, справді може думає, що ми не хочемо бути вчителями, а це не правда, ми хочемо ! Просто вчителів пенсіонерів зараз набагато більше, а нас і невидно. На майдан, на страйк, пришли одні пенсіонери, а молодих у школах лишили, а хто і не схотів піти, так же. Досиділися до 80 років, досить їм вже ! Дійсно не вчать, а вже просто сидять у цих школах ! Тема питання залишається відкритою...
Ольга
Для Гість: f db ] а ви їдьте працювати в сільські школи,де немає кому працювати взагалі,то і працюють пенсіонери,яким честь і хвала,ї є багато чого чому нам молодим треба повчитися!
Oksana
Для Ольга: Я працюю в сільських школах,в одній 70 учнів, в іншій 28,в третій 5 - і я ззмушена на тиждень в тих троьх школах по кілька годинок збирати,щоб хоча б ставку назбирати,а пенсіонери ставки маєть і ще їм зависно,що я в трьох школах,бо ж я тисячі гребу!!!(а отримую 1050)Причому на доїзд витрачаю до 200грн в місяць!!! І ні в якому разі не поділяться год.
не пенсіонер
Для Oksana: Проблема не в пенсіонерах, а в тих жалюгідних пенсіях, які платить держава вчителям. На ці пенсії неможливо прожити от і тримаються ці люди роботи. Скажіть, хіба можна людині прожити на 750-800 грн в місяць? Коли б вчителі отримували достойні пенсії, думаєте вони трималися б цієї роботи? А ви політику держави щодо вчителів переводите у площину стосунків між молодими педагогами і пенсіонерами. А у 10-тиденних безкоштовних відпустках, у які нас відправили на канікулах, у закритті шкіл, у жалюгідній зарплаті вчителя теж пенсіонери винні? Чому, коли державі потрібно економити кошти, вона економить на вчителях, а не наприклад, депутатах?
Комментировать
Гість
А молодих педагогів сховали, залишили у школах ! =)) Після отримання диплому у молодого педагога заробітна плата складає 900гр , пенсії звісно не має, а їсти хочеться, у транспорті проїзд 2.50, у лікарні - плати, про море тільки й мрії, так і існуємо, не живемо, а існуємо !
Леся
Для Гість: ну 900 грн це далеко не у всіх молодих педагогів... я рік тому закінчила університет, пішла на декретне місце у віддалене село на 11 годин - заробітна плата 620 грн, при чому на проїзд щомісяця бл. 150 грн.... Кілька одногрупниць, яким вдалося влаштуватися у міські школи мають ще менше - 400-500 грн,
Комментировать
Тетяна
Ви знаєте,це лишній раз говорить,що влада на нас відкрито плює...Подивіться ці кадри і зробіть єдиний висновок -що вистарчить терпіти,треба братися до радикальніших дій...Треба об"єднуватися і вимагати своє!!!! За нас цього ніхто не зробить,а буде ще гірше,якщо ми зараз не відстоїмо свої права!!!!!
Наталя
Для Тетяна: Что примечательно, власть знает, что мы знаем, что она на нас плюет. И от этого она плюет еще больше :))))) (админ, сделай поддержку смайлов, а то эмоции, через край души льющиеся, показать депутатам хочеться :) )
Комментировать