МОН планирует преодолеть навязанное репетиторство

По словам министра образования, нужно преодолеть такое явление в школе, как репетиторство

МОН планирует преодолеть навязанное репетиторство

С целью предотвращения незаконного использования средств, выделяемых учебным заведениям, а также злоупотребления родительскими взносами в законе об образовании заложена норма, согласно которой школы должны обнародовать информацию о своих расходах. Об этом на пресс-конференции сказала министр образования и науки Лилия Гриневич, сообщает Укрінформ.

«В проекте закона об образовании, который принят в первом чтении, мы записали обязательную норму для каждого учебного заведения Украины публиковать на своих интернет-страницах четкий отчет об их доходах как из бюджетных источников, так и от родителей, и их расходах, и поэтому все станет прозрачным и понятным, и родители смогут контролировать и понимать, сколько денег это учебное заведение и на что именно получило из бюджетов - как государственного, так и местного уровня», - сказала Гриневич.

Министр отметила, что также нужно преодолеть такое явление, как репетиторство, когда учителя сознательно не выкладывают на уроках весь необходимый материал, таким образом стимулируя дополнительные занятия.

«Мы работаем и с родительским организациями, чтобы это своевременно выявлять. Мы понимаем, что здесь нужно работать над повышением социального статуса учителя. И продвижение в этом году по единой тарифной сетке, повышение на два тарифных разряда социального статуса учителя, а также общее повышение заработной платы учителей на 50%, - это и есть тот шаг навстречу учителю. И мы рассчитываем, что от учителей будет шаг навстречу реформе», - сказала министр образования и науки Лилия Гриневич.

Освіта.ua
27.03.2017

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана Терещенко
Щодо репетиторства. Так, я теж репетитор. Своїх учнів я принципово не беру, бо даю все необхідне на уроці. А щодо питань, то ті учні у яких вони виникають, приходять до мене на перерві і після уроків. Але повірте, таких із 100 учнів 8 класу набирається максимум 3-5. А от щодо 11 класу і ЗНО, то тут жах! Клас вивчає хімію на рівні стандарт, а при здачі ЗНО потрібен рівень академічний. Випадає УСЯ органічна хімія (а те, з чим у 9 класі лише ознайомлювали, давно забулося). Як бути вчителю і випускникам??? Це мінімум 60 годин лише елементарного викладу матеріалу+практичні та лабораторні! Ось так. І ще одне: репетитор, як правило, - це палочка-виручалочка, коли потрібно, а не постійний заробіток.
вчитель
Стосовно репетиторства. Вчитель не викладає навмисно весь матеріал, або робить "так", щоб до нього йшли на репетиторство - протиріччя - його учень піде до іншого вчителя. Зараз вчителі роблять на уроках все для того, щоб його учням не був потрібен репетитор. Але... програма, кількість годин, наповнюваність класів і т. д. унеможливлюють співпрацю учень-вчитель. Вчитель - актор "театру одного актора", учні - глядачі, а не учасники процесу.
Вчитель
У всьому світі є практика репетиторів, і вСША і в Европі, а в Україні треба іі знищити та подолати. Та без репетиторів половина випускників не складуть ЗНО на потрібному рівні. Вступ до університетів накриється. В Японії є цілі школи репетиторів, а в Україні треба боротися. Та не можливо вивчити англійську за дві години на тиждень, що і демонструє наша школа. Тим паче якщо 27 учнів, то клас ділити на іноземну не можна. Теж саме стосується алгебри, геометріі, хімії, фізики. Там де треба розв’язувати задачу, а не просто запомятовувати текст та дати, без тривалого тренування не обійтися. Повводили кучу непотрібних предметів, та базікають про беліберду. Краще подивіться на своїх директорів. Учора вони усі були члени Партії Регіонів, а сьогодні усі стали патріоти. Гроші у школах гребуть. Одноосібно ними розпоряджуються директори, не без власноі вигоди. Не може в минулому член КПСС, а потім член усіх партій, що були біля влади в Україні, раптом стати людиною нової формаціі. Стару собаку новим трюкам не навчиш.