А. Спиваковский: итоги работы образовательного комитета ВР

Финансирование образования, человеческий капитал, стипендии и прочее обсудили народные депутаты

А. Спиваковский: итоги работы образовательного комитета ВР

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Сьогодні відбулось розширене засідання Комітету з питань науки і освіти, участь у якому взяли народні депутати - члени комітету Олександр Співаковський, Тарас Кремінь, Іван Кириленко, Олексій Скрипник, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, перший заступник міністра Володимир Ковтунець, керівники Національної академії наук України та національних галузевих академій наук України, представники середньої, професійно-технічної та вищої освіти. Загалом на засіданні були присутні близько 280 осіб.

Першим розглядалось питання фінансового забезпечення науки і освіти у 2017 році. Були заслухані доповіді міністра освіти і науки, Національної академії наук України, національних галузевих академії наук України. У ході обговорення учасники засідання мали змогу задати питання профільному міністру, а також надати свої пропозиції щодо покращення стану фінансування освітньої та наукової галузей та їх включення до проекту рішення Комітету.

За результатами розгляду питання члени Комітету прийняли одностайне рішення рекомендувати Кабінету Міністрів України вишукати додаткові кошти в обсязі 2 859 757,17 тис. грн. та підготувати у першому кварталі 2017 року пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» в частині збільшення фінансування:

 • Міністерства освіти і науки України на 1 078 615,0 тис. гривень;
 • Національної академії наук України на 642 829,67 тис. грн;
 • Національної академії аграрних наук України на 336 037,4 тис. грн;
 • Національної академії медичних наук України на 648 621,6 тис. грн;
 • Національної академії педагогічних наук України на 9 910,4 тис. грн;
 • Національної академії правових наук України на 18 632,0 тис. грн;
 • Національної академії мистецтв України на 7911,1 тис. грн.;
 • Міністерству оборони України на 17 200,0 тис. грн.

Також у рішенні Комітету Кабінету Міністрів України та профільному міністерству рекомендовано здійснити низку інших заходів щодо нормативно-правового врегулювання проблемних питань фінансування сектору науки і освіти.

Друге питання порядку денного стосувалось основних проблем управління людським капіталом на прикладі Херсонської області. Зауважу, що такий захід проводиться вперше за увесь час діяльності Комітету.

Губернатор Херсонської області Андрій Гордєєв виступив зі змістовною доповіддю, яка включала акцентуацію основних проблем розвитку людського капіталу, аналіз реального стану, статистичні та аналітичні дані щодо потреби у фахівцях Херсонщини.

Також Андрій Гордєєв запропонував до розгляду модель розвитку людського капіталу Херсонської обл. у період 2017-2021, яка передбачає:

 • впровадження системи інформаційно-профорієнтаційної роботи;
 • надання якісної освіти;
 • збільшення частки населення з вищою освітою;
 • забезпечення першим робочим місцем;
 • аналіз та прогноз потреби у фахівцях;
 • формування регіонального замовлення;
 • акумуляція коштів;
 • диверсифікація джерел фінансування регіональної освіти;
 • забезпечення вчителів житлом та високими соціальними стандартами.

Учасники засідання позитивно оцінили представлену модель і підтримали пропозицію вважати її пілотним проектом, запропонувавши створити аналогічні моделі і в інших областях країни.

За це рішення члени Комітету проголосували одностайно.

Наступним, третім питання щодо проведення парламентських слухань на тему: «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку»

Зважаючи на рішення Комітету «Про рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти «Законодавче забезпечення розвитку національної інноваційної системи: стан та шляхи вирішення» (протокол № 46 від 06.07.2016 р.), та враховуючи результати парламентських слухань «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки України», що відбулись 16 листопада 2016 року, Комітет одноголосно вирішив рекомендувати Верховній Раді України провести 21 червня 2017 року парламентські слухання на тему: «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку» та внести на розгляд Верховної Ради України проект відповідної постанови.

Четвертим питанням розглядався проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови «Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів» щодо збільшення розміру іменних стипендій Верховної Ради України» (р. н. 6117 від 22.02.2017 року).

Цей проект було підготовлено народними депутатами України – членами Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександром Співаковським, Іваном Кириленком, Тарасом Кремінем та Олексієм Скрипником.

Нормами проекту Постанови передбачено установити такі розміри іменних стипендій Верховної Ради України:

 • для студентів вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», - 1800 гривень на місяць (зараз - 900 гривень);
 • для студентів вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», - 2300 гривень на місяць (зараз – 1200 гривень).

Автори проекту вважають, що прийняття цієї постанови надасть можливість забезпечити найталановитіших студентів гідною стипендією, підвищить їх статус та значною мірою сприятиме призупиненню відтоку найкращих студентів за кордон.

За результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету прийняли одностайне рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти цю постанову за основу і в цілому.

Останнім розглядалось питання щодо повернення коштів, які з 2014 року знаходяться на рахунках Державної казначейської служби України, Таврійському національному університету імені В.І. Вернадського.

Розглянувши це питання, члени Комітету дійшли одностайної згоди рекомендувати всім сторонам, які пов’язані з вирішенням цього питання, вжити необхідних заходів стосовно забезпечення перерахування відповідних коштів університету.

Оригинал

Освіта.ua
23.02.2017

Популярные блоги
В. Круглов: ценностям должна учить детей семья Школа – это не холодильник, куда сдают ребенка на содержание и обучение наукам и нравственным ценностям
О. Меркулова: почему министр не отстаивает диссертацию? Нет никакой логики в том, что человек готов легко отказаться от кандидатской степени
Г. Сищук: начинать реформы нужно не с учебников Начинать следует с пересмотра самой сущности: функции учителя, аспектов, ухудшающих эффективность его работы
Тамара Гориха Зерня: нужно признать положение дел Нужно признать, что онлайн обучение – это профанация, а три года онлайн – это три потерянных для школы года
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев