В. Онацкий: о денежной компенсации за дистанционку

При дистанционном обучении родителям приходится больше внимания уделять своим детям

В. Онацкий: о денежной компенсации за дистанционку

Автор: Владимир Онацкий, заместитель директора по учебно-воспитательной работе.

Звернутися до арифметики змушує мене петиція пана Удота, який вимагає від Президента встановити батькам компенсацію у розмірі не менше, ніж 35 відсотків від ставки вчителя за те, що діти навчаються дистанційно.

Питання учительських зарплат завжди залишається в полі зору суспільства. Уряд так часто розказує про грошове забезпечення педагогів, що аж перестав озвучувати реальні освітянські ставки. Я розумію заздрість автора петиції, жертви урядової пропаганди, адже він точно думає, що з приходом нової влади мінімальна ставка учителя стала 4000 у. о. І лише в цьому році вона вже зросла на 20 відсотків, а до кінця року зросте ще на 9 відсотків. При цьому, пан Удот точно знає, що молоді педагоги додатково до 4000 у.о. отримали від уряду по 21000 гривень і в 2019, і в 2020 роках.

Автор петиції, безумовно, має рацію. При дистанційному навчанні батькам доводиться більше уваги приділяти своїм дітям. І батьки заслуговують на компенсацію з боку держави. І хоча зараз учні просто на канікулах, пан Удот вже подумки рахує, скільки ж отримає, якщо від вчителів відняти, а батькам додати.

Тож перейдемо до реальної арифметики, покопирсаємось в учительському гаманці. Учителю-початківцю нараховують зарплатню 6000 гривень на місяць, після сплати податків він отримає за проведених 72 уроки з 30 учнями 5000 гривень. Отже, виходить, що за навчання одного учня на одному уроці педагог отримує 2 гривні 31 копійку.

Автор петиції, треба віддати йому належне, погоджується з тим, що вчителю потрібно все-таки щось заплатити за роботу, і претендує лише на 35 відсотків. Отже, за час роботи батька з дитиною держава має компенсувати йому майже 81 копійку за кожну годину. Подальші розрахунки, мабуть, не потрібні.

Я за те, щоб сім'ї з дітьми отримували від держави допомогу, і не лише в період локдауну. Однак я категорично проти подібних нападів на педагогів. Учителі знаходяться в зоні ризику постійно: у кабінетах немає відстані 1.5 метри між присутніми, діти перебувають без масок, провітрювання здійснюється через кожні 45 хвилин, а щоб захворіти, достатньо 15 хвилин спілкування у замкнутому просторі.

І навіть у червоній зоні вихователі та вчителі початкових класів продовжують приймати діток у навчальних закладах. На жаль, деякі батьки починають усвідомлювати реальність загрози лише тоді, коли діти приносять хворобу додому, і починає хворіти вся родина. Тож будьмо здорові, толерантні. Бережімо себе!

Оригинал

Освіта.ua
23.03.2021

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Ганна
Пусть господин Удот проработает в школе. И будет ему счастье-100% зарплата учителя. Может ему нужно заплатить за то, что он своих детей ещё кормит и одевает?
Людмила
Для Ганна: ему нужно заплатить не за то, что он их кормит и одевает, а за то, что он выполняет функцию учителя занимаясь своими детьми на дистанционке)) Например, на дистанционном обучении в школе , в которой учится моя дочь, учителя только пишут ученикам домашние задания в классрум. В Зуме занятия проводит и темы объясняет только учительница по математике. И всё! Я и мой муж объясняем своей дочери темы и задания, если у неё возникают вопросы. И это нам ещё повезло, что мы в школе и в ВУЗе учились хорошо, поэтому и школьные темы можем объяснить. Кстати, и к ЗНО готовим ребёнка сами, без репетиторов. P.S. Если учителя не справляются на дистанционном обучении со своими обязанностями, то это не значит , что нужно доплачивать родителям. Просто нужно контролировать работу учителей. А по работе учителей должна быть и оплата, не уравниловка.
Комментировать