ГДЗС в пожежній частині: організація роботи. Реферат

Всі пожежні частини мають газодимозахисну службу, а також в черговим службах пожежогасіння створюються контрольні пости газодимозахисної служби

Контрольний пост призначений для збереження ізолюючих протигазів, закріплених за особовим складом вільним від несення служби запасних запчастин, регенеративних патронів, а також для чистки, дезінфекції і перевірки протигазів.

Контрольний пост забезпечується інструментом відповідності з табелем покладеності і як правило оснащуються в одному з двох приміщень, де розміщуються:

 • стелажі (шафи) для зберігання протигазів резервних балонів і регенеративних патронів;
 • робочий стіл, обладнання, приладдя, пристрої і прилади для проведення перевірок № 1 та № 2;
 • навчальні ізолюючі протигази; стенди та плакати по опису устроїв протигазів, правила роботи в них і міри безпеки;
 • пункт мийки та сушки протигазів;
 • набір інструменту;
 • термометр для вимірювання температури повітря в приміщенні поста.

Ізолюючі протигази повинні зберігатися в спеціальних шафах, або стелажах, обладнаних гніздами. Останнє забезпечується табличками з вказаними на них номерами протигазів та прізвищем осіб за якими закріплені протигази. Протигази повинні бути чисті та в справному стані, підготовлені до роботи.

Наповнені, пусті і несправні кисневі і повітряні балони зберігаються окремо по секціях, котрі позначаються написами: "Наповнені", "Пусті", "В ремонті". Аналогічно зберігаються регенеративні патрони.

Розміщення на контрольних постах компресорного обладнання забороняється.

Відповідність строків випробовування: ДШ, ДП, Д-60, рятівної мотузки, діелектричних засобів, пожежних поясів з карабінами.

Пожежний пояс з карабіном - випробовується 1 раз в 6 місяців:

На круглу металеву конструкцію діаметром - 300мм. Одягається застебнутий ремінь, на кільце пристібається карабін до якого прикладається навантаження - 350 кг. на 5 хв., після чого неповинне бути ніяких поривів і деформацій.

     

Рятівна мотузка - випробовується 1 раз в 6 місяців, а також перед кожним її застосуванням:

Розмотується на всю довжину, до неї підвішується вантаж 350 кг. на 5 хв., після чого неповинне бути видовження більше 5% її довжини, допускаються незначні пориви тоненьких рядків не більше 15 ниток.

Діелектричні засоби:

 • Рукавиці - 1 раз в 6 місяців (6 кв.)
 • Боти - 1 раз в рік (15 кв.)
 • Ножиці - 1 раз в рік (2 кв.)
 • Килимок - 1 раз в 2 роки.
 • Ручні пожежні драбини - випробовуються 1 раз рік та після ремонту:

Д-60 - вантаж, масою 100 кг., підвішується посередині кожного коліна, за тятиви під кутом 75° на 2 хв. Ланцюг висувної драбини повинен витримувати навантаження 200 кг.

ДШ - кріпиться за кінець гака, на рівні останніх двох сходинок на тятиви дається навантаження по 80 кг. на 2 хв. Не повинно бути поломок драбини. ДП - в розкритому стані під кутом 75° по середині 120 кг. на 2 хв.


28.09.2011