Государственный стандарт среднего образования перегружен, - ЦОМ

Эксперты Центра образовательного мониторинга отмечают, что новая редакция проекта Государственного стандарта среднего образования перегружена объемом содержания школьного образования

Государственный стандарт среднего образования перегружен, - ЦОМ

Центром образовательного мониторинга обнародованы результаты анализа проекта Государственного стандарта среднего образования.

Эксперты центра отметили, что новый проект стандарта унаследовал от действующего перегрузки содержания школьного образования, которыое не усваивается учениками и только приводит к ухудшению их здоровья.

"Особенно это касается основной школы (5-9 классы), планы и программы которой наиболее перегружены содержанием и многопредметностью. При этом не предпринята попытка перенести часть содержания образования из основной школы в старшую", - заявляют в Центре образовательного мониторинга.

Также эксперты ЦОМ обратили внимание на то, что отказ в 2010 г. от европейской модели двенадцатилетней школы крайне усложнил задачу внедрения в украинских учебных заведениях качественного профильного образования.

Содержание образования в старшей профильной школе в проекте стандарта представлено только на базовом уровне - то есть на уровне обязательных требований к общеобразовательной подготовке учащихся. Эксперты по вопросам образования считают необходимым разработать отдельные требования стандарта для профильного уровня.

В целом, в Центре образовательного мониторинга оценили вынесенный на общественное обсуждение проект новой редакции Государственного стандарта базового и полного общего среднего образования как возможную базу для дальнейшей работы над документом.

В частности, в ЦОМ положительно оценили попытку переориентировать учебный процесс с запоминания информации и воспроизведения приобретенных знаний на формирование важных для жизни навыков и умений.

Также в Базовом учебном плане для старшей школы сбалансировано соотношение часов, отведенных на изучение обязательных предметов и предметов по выбору, а также частично обновлено содержание образования, сообщили эксперты центра.

В ЦОМ отметили, что замечания и предложения к проекту документа направлены в МОНмолодежьспорт.

Также см.: Проект государственного стандарта базового и полного среднего образования

Освіта.ua
05.10.2011

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
PR
Образование - это бизнес, в который средняя школа не вписывается. ее надо задушить, что и будет сджелано. Если в стране 80% от 14 до 35 интеллект ниже среднего, то школьная система образования делает их еще тупее и не способными к конкуренции. А детки депутатов, богатеньких, разного рода чиновников, которые учатся в элитных школах по особым программам будут руководить этим, с позволения сказать, народом. Теперь о мирском. Кто-нибудь представляет в какую копейку влетит государству новые стандарты. Учебники, пособия, тетради, конспекты и т.д. И кто на этом всем заработает? Правильно. Не мы! Господи! Когда ОНИ сдохнут?
вчитель- НУ НАРЕШТІ ХОЧ ВИЗНАЛИ
Певно. За дві- три години в 6 класі РОЗІБРАТИСЯ із множенням дробів, та іншими темами в такому ж часовому проміжку звичайним дітям. Можна чекати результатів знаннь математики в старших класах. А потому і фізики, оскільки лише навички розв*язування математичних вправ ДОЗВОЛЯЮТЬ розв*язувати фізичні задачі. А потім на ВЕСЬ СВІТ дивуємся про низький рівень балів ЗНО та незнання теорем...
директор
з метою відчуття педагогами змісту базової світи я провів педагогічний експеримент. Під час канікул протягом двох днів всі вчителі вчилися по 6 уроків за розкладом 8 класу,з домашніми завданнями,з опитуванням і оцінюванням знань на уроці. Для педагогів це був жах,деякі просто кричали "Хіба ж можна все це вивчити !!!" Після цього більшість вчителів стала краще розуміти учнів... Рекомендую,попробуйте...)))))
Вчителька
Шановні чиновники,досить гнатися за Європою!Я вчитель,і бачу,як справді перевантажені діти.Перевантажені починаючи із першого класу!Коли вчилось моє покоління (без малого 20 років тому),у нас,першокласників,був щодня один і той же розклад:читання,письмо,математика-перші три уроки,і четвертий-або праця,або малювання,або музика,або фізкультура.Все!Навчатись було легко і приємно.А зараз що?Додали предметів,які нікому не потрібні,в усіх класах. ОБЖ в 11 навіщо?А Харківщинознавство?Вивчається кілька років поспіль,хоча колись входило в урок географії і вивчалось буквально одну тему.У дітей по 7-8 уроків щодня,а потім ще факультативи,секції,спецкурси.Домашні завдання теж немаленькі,і зменшити їх неможна,інакше жоден предмет не буде вивчено навіть на середній рівень. Увімкніть,нарешті,мізки!
Businka
Я пропоную деяким працівникам міністерства освіти і охороно здоров"я сісти за шкільні парти і спробувати сумлінно вчити усі предмети , готувати домашні завдання, розмальовувати контурні карти, вишивати на уроки праці, вчити англійську з репетитором(бо в школах її так викладають, що самі репетитори в шоц). і т.д. І так попрацювати по 6-7 год в школі з 9год ранку до 15 год. А потім ще відвідіти факультативи за бажанням (бажанням директора,як правло) штуки три на тиждень та виховну годину. Підготуватись до олімпід з укр мови, математики, англійської (ну можливо допочатку уроків чи після). Ви запитаєте чому так багато олімпіад??? НУ МІНІСТРИ Ж СУМЛІННО ВЧАТЬСЯ !!! А потім десь о четвертій прийдіть до дому, і почніть готувати домашні завдання кожного дня по шість домашніх завдань. І так п"ять чи шість днів на тиждень....
Businka
І так по п"ять чи шість днів на тиждень по 10 год на добу. Виходить зовсім не 40-ка годинний робочий тиждень. А як мінімум 50-60 ти годинний. І ніхто з цих міністерств не задумується над тим , що НАШІ ДІТИ РЕАЛЬНО ПЕРЕВАНТАЖЕНІ!!! Уже з 3-го класу масово ставлять сколіози, порушення зору, порушення з боку кишково-шлункового тракту. А про психологічний стан дітей вже і немає що казати!! Шановні чиновники !Подумайте про майбутнє-про наших дітей!! Змінюйте шкільні програми! Розвантажте наших дітей!
Комментировать
Людмила
А це де це 3 години ОБЖ у 11 класі, коли у 11 класі взщаглі такого предмета немає і не повинни бути?
Учитель
Для Людмила: Є у Києві
Стася
Для Людмила: в Кіровоградській області...
Людмила
Для Учитель: Є предмет "Основи здоров*я" він ведеться у 5-9 класах, але аж ніяк не у 10-11.У 5-7 по 1 годині на тиждень, а у 8-9 по 0.5 год, можна ще пів години за рахунок варіативної складової.
Комментировать
Стася
5-9 класи перевантажені змістом??? Ага... А 3 уроки ОБЖ на тиждень мені в 11 класі як ніколи треба...