Как учить детей защищаться от болезней: советы ЮНИСЕФ

Готовимся к простому разговору о непростой теме болезней и вакцинации

Как учить детей защищаться от болезней: советы ЮНИСЕФ

Начало вакцинации от COVID-19 в некоторых странах мира и сезон прививок от гриппа - удобная возможность поговорить с детьми о самой вакцинации, объяснить ее суть и помочь понять, для чего нам всем стоит время от времени проходить эту процедуру.

Щоб допомогти вчителям, ЮНІСЕФ разом з експертами EdEra розробив для учнів початкових класів урок «Віруси. Бактерії. Мікроби. Захист від хвороб». Розробка побудована як проста й цікава розмова з учнями на цю доволі непросту тему. Розглянемо кілька порад, як найкраще обговорити з дітьми хвороби та способи їх запобігання. 

Не перетворюйте урок на медичну лекцію

Хоч якою серйозною є тема, для того, щоб ефективно обговорити її з дітьми, варто звернутися до ігрових методик. Урок ЮНІСЕФ, наприклад, пропонує пазли, що допоможуть дітям вивчити симптоми різних захворювань, а також цікаві вікторини, щоб швидко запам’ятати різницю між бактеріями та мікробами.

Озбройтеся кількома цікавими відео, де медики в простій і зрозумілій формі пояснюють, що таке хвороби та як їх можна уникнути. Доберіть вражаючі й цікаві факти на цю тему, щоб розважити дітей і водночас дати зрозуміти: хвороби – це серйозно, а щеплення можуть допомогти в боротьбі з ними. Можна згадати, як за часів Середньовіччя хвороби винищували цілі села й міста Європи, розказати про те, скільки мікробів «живе» в людському організмі та про те, що віруси можуть жити навіть на улюблених іграшках, але їх легко позбутися за допомогою звичайного мила й теплої води.

Не залякуйте

Залякування не працює ані з дорослими, ані з дітьми, тому наводити приклади зі страшними наслідками від захворювань не варто. Так, хворобам та інфекціям досить легко потрапити до нашого організму, але разом з тим так само легко завадити цьому. Розкажіть дітям про те, що просте миття рук робить з них супергероїв, які рятують не лише себе, але й навколишніх, не даючи мікробам і бактеріям поширюватися. Також важливо наголосити учням: щеплення робить безпечним перебування не лише в школі, але й у будь-якому іншому багатолюдному місці.

Не наводьте поганих прикладів

Не варто розповідати дітям про умовного Василька, який ніколи не мив рук і тяжко прохворів усю зиму. Краще наголосіть їм: коли всі вчасно роблять щеплення, то шанси підхопити якусь небезпечну хворобу прямують до нуля. Розкажіть учням про календар щеплень і про те, що цієї процедури не варто боятися.

Не забувайте про розмову з батьками

Найперше новою для себе інформацією діти поділяться саме з батьками або дідусем чи бабусею. Тому, плануючи будь-яку розмову з дітьми, спершу варто попередити про це батьків.

Тут вам стане в пригоді довідник «Як розмовляти з батьками про вакцинацію» від ЮНІСЕФ – у ньому ви знайдете готові алгоритми взаємодії з батьками та шаблони повідомлень. 

Анна Цупко, для Освіта.ua

Публикация создана в рамках кампании #ВакцинуйсяВчасно Детского Фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Украине

Освіта.ua
23.12.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев