Канів

Канів – місто з особливими пам’ятками. Головна серед них – Тарасова, або Чернеча, гора, на якій похований усесвітньо  відомий геній українського народу Тарас Григорович Шевченко. Тут облаштовано меморіальний комплекс – одне з найшановніших місць в Україні. Крім меморіалу, тут розташований історико-культурний заповідник, який першим у країні здобув статус національного. Над Дніпром височіє Шевченкова могила, яка  схожа на величезний скіфський курган. До пам’ятника ведуть 342 сходинки.

Тарас Григорович відвідував Канів і бажав оселитися тут на схилі літ, проте планам не судилося справдитися. 1861 року поет помер і був похований у Петербурзі. Друзі Шевченка, пам’ятаючи про його мрію, наполягали на тому, щоб перевезти тіло на рідну Вкраїну. Перепоховання поета стало визначною всенародною подією.

Канів  заснував князь Ярослав Мудрий. Від часів Київської Русі дійшло небагато архітектурних пам’яток, і кожна має величезну культурну цінність. До наших днів зберігся давньоруський Успенський собор, збудований київським князем Всеволодом. Неподалік Тарасової гори розташоване Кам’яне поле – парк скульптур, який щороку поповнюється новими витворами українських майстрів. У місті працює музей декоративно-прикладного мистецтва. Це місто з багатою історією.

За О. Бєліковим (163 слова)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Твоя мать
Привет мальчики, как ваши дела? Ищу ебыря себе, вот номер. И кстати можете отправлять фотки писюна ;)
Пидар
Для Твоя мать: где номера
Комментировать
Ашот
Ассалам алейкум.
Lebed
Ебать у вас срач
йцйцц
1 zg uec ooecj gjitk yf [eq z tgfk hjn ’njuj rfpbyj ,kznm gthlbn ckjy d nhecs ndjb irehf t,fyfz
Алиса Сырная тян
nuu6oy;ifhhsehL:efsgel/wip;uowefilsejffHA/WTHIPWTGKJ;UEYDEDSTTYTYutdliuifsiuiuftuftfgyguffyggpgetyephihuip65ugohb;woiuy8yh
Agbonlahr
Для Алиса Сырная тян:
Agbonlahr
Для Алиса Сырная тян: иди на хуй шалава
Алиса курва
+
Комментировать