Славні сини України

У кожного народу минуле, сучасне та майбутнє зв’язані воєдино мріями  та  людською пам’яттю, яка споконвіків передається з покоління в покоління, живе в писаних і матеріальних пам’ятках. Щоб упевнено рухатися вперед, щоб ясніше розуміти шляхи, які пройдено, розуміти сучасність, треба знати минуле, знати історію.

На Дніпрі, за порогами, у першій половині ХVІ століття українське козацтво створило славнозвісну Запорізьку Січ, яка прославилася не лише своєю військовою силою та майстерністю, своїми перемогами, а й демократичним устроєм та освітою. Упродовж тривалого часу Січ була центром військової сили українського народу. 

На Січі брали до уваги такі риси: хоробрість, кмітливість, розум, досвід і, звичайно, безмежну відданість Україні. Запорізькі козаки були героїчними захисниками свого народу. Вони билися з ворогами скрізь: у Криму, на Чорному морі, на Дунаї, на турецькій території – і скрізь перемагали. У ті часи про них писали так: «Не знайти деінде на землі більш сміливих, які б так мало боялися смерті». Січ була справжнім осередком освіти: на її території, крім військових шкіл, були і звичайні.

За П. Шелестом (161 слово)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Соня
Я написала правильно все кроме двоеточия в последнем предложении,так как там нет обобщения слов.может я и ошибаюсь но я думаю что там должна быть запятая.
Денис
Для Соня: там не обобщение, а разъяснение
Комментировать
Саша
3 ошибки: вместо двоеточия тире, деінде не так написал,а вот так де-ін-де. Відданість написал вот так віданність. Это сколько баллов.
Хоба.
4 исправления и “споконвiкiв“ написал раздельно
Самец
Я лошара написал заместо двоеточея точку с запятой
Ляшек жиробас
УНИЖЕНЫЙ ДПА. Я бомж, списал. я боганый бичь, у меня нету Iphone. Я всегда жил и буду жить в детдоме
Кондрат-бомж
Для Ляшек жиробас: я хорошо написал дпа по матеше. Я лох, попутал варианты, я униженый малый.
Комментировать