Мовознавство, або лінгвістика

Люди, які не одержали гуманітарної освіти, часто не знають, що вже 200 років існує наука про мову людини, мови різних національностей, народностей і племен, про усне та писемне мовлення. Передовсім пояснимо, як слід розуміти те, що мовознавство – це одна з гуманітарних наук. ЇЇ ще називають лінгвістикою.

Усі науки, які зараз існують, можна поділити на ті, предметом вивчення яких є природа, та ті, предметом вивчення яких є людина, суспільство, людська культура в усіх її багатоманітних виявах. Ці науки про людей прийнято називати гуманітарними. До цієї групи належать такі науки: історія, філологія, мовознавство, літературознавство, мистецтвознавство тощо.

Мовознавство та літературознавство часто об’єднують під однією назвою – філологія. Це давньогрецький термін, значення якого можна розуміти як науку про різні вияви людської мови, як усної, так і писемної. Потрібно сказати: поділ усіх наук на дві частини дуже умовний і не відбиває справжнього стану предметів дослідження, тому що всі науки так чи інакше пов’язані між собою та взаємозумовлені одна одною.

За О. Білецьким (154 слова)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев