Символ вірності (підвищена складність)

У нас, в Україні, їх називають по-різному, а саме: білими птахами з чорною ознакою, буслами, чорногузами, чугайстрами, бузьками, але найчастіше – лелеками. З давніх-давен шановані вони за подружню вірність і довірливість до людини. Ці птахи турботливо ставляться до своїх нащадків, раз у раз повертаючись у гніздо з різноманітною їжею, лише коли-не-коли відпочиваючи.

Про те, як з’явилися лелеки, існує цікава легенда. Кажуть, рятуючись від вселенського потопу, славнозвісний Ной поселив у свій ковчег багато пар різноманітних тварин. Коли вода пішла із земної твердині, вони знову почали розмножуватися. Але Богу не сподобалися жаби, ящірки, слимаки, змії, які, на його думку, спотворювали обличчя створеного ним світу. Тому одного разу він, піймавши всіх цих тварин, зав’язав їх у мішок і доручив одному чоловікові втопити лантух у болоті. А ще суворо наказав не розв’язувати та не зазирати всередину.

Але чоловік не послухав, розв’язав – і сталася біда: усі бранці швидко повтікали та поховалися. Розсердився Бог і сказав: « Бути тобі птахом, доки не збереш докупи всю цю нечисть!»

От і виконує чорногуз завдання, сподіваючись знову стати людиною.

За «Народним календарем» (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев