«Лісова пісня»

Згадки про рідний край переносили Лесю в ті далекі часи, коли вона разом із матір’ю, братом і сестрою Ольгою відвідувала волинські села. Давно це було, і ось тепер живими картинами стоять перед очима ті чудові, сповнені місячного сяйва ночі, коли вона, зачарована поліськими легендами, крадькома бігла до лісу з надією зустріти справжню мавку.

У середині літа спогади цілком заволоділи уявою поетеси. Часто-густо невидимі крила підхоплювали Лесю та переносили в дивовижний казковий світ дитинства. Як тільки лишиться на самоті, вони виходять із лісових хащ, з глибини прозорої води, з лугових туманів, тихо наближаються, оточують півколом і дивляться їй в очі чи то з жалем, чи то з докором.

Дядько Лев помер, і вся водяна, лісова, польова сила,  з якою він колись знайомив Лесю, тепер прийшла до неї, щоб вона увіковічила її, дала безсмертя. Так народився величний твір «Лісова пісня», що викликав подив і зачудування сучасників.

Навряд чи в іншому творі поетеса досягла такої майстерності та краси, як у «Лісовій пісні». Тут вірш як чудова мережка, зіткана зірками на срібній основі.

За А. Костенко (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
16.02.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Musik City
пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда пизда