Освобождение от прохождения ДПА в 2018 году

Ученики учебных заведений, которые могут быть освобождены от прохождения ДПА

Освобождение от прохождения ДПА в 2018 году

Від проходження державної підсумкової атестації звільнюються наступні категорії учнів:

За станом здоров’я

Учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують тривалого лікування, у період їх перебування в цих закладах; спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів); навчально-реабілітаційних центрів; спеціальних та інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл та учні, які навчаються за індивідуальною, дистанційною формами (глухі, зі зниженим слухом, сліпі, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю).

Учні за наявності захворювань, наведених у Переліку захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров'я, наведеному у додатку до Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров'я, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України від 01 лютого 2013 року № 72/78. Таким учням необхідно подати за місцем навчання заяву батьків або їх законних представників та висновок лікарсько-консультативної комісії, закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини.

Також, від ДПА у формі ЗНО можуть бути звільнені випускники шкіл, які мають захворювання або патологічні стани, наведені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров'я від 29 серпня 2016 року № 1027/900, якщо вони не реєструвалися для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. Учні, які зареєструються для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, мають проходити ДПА у формі ЗНО на загальних засадах.

Учні у соціальних відпустках

Учні, які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17, 18-1 Закону України "Про відпустки". Таким учням необхідно додатково подати за місцем навчання такі документи: довідку, видану жіночою консультацією для жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та заяву (у разі досягнення повноліття).

Учасники міжнародних спортивних змагань, конкурсів або виставок

Учні випускних класів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації.

Учні з зон стихійного лиха, інших надзвичайних станів

Учні, які проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних станів, що ускладнюють проведення атестації, за рішеннями Міністерства освіти і науки або місцевих органів управління освітою.

Учасники тренувальних зборів

Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації, звільняються від атестації.

Учасники олімпіад та фінальних етапів турнірів

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями у відповідних випускних класах (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів МАН

Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

Власники сертифікатів міжнародного мовного іспиту

Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня В-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня В-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від атестації з цих предметів. Детальніше про звільнення від ДПА з іноземної мови читайте у листі МОН України від 15 січня 2018 р. № 1/9-27.

Складено на підставі Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН № 1547 від 30 грудня 2014 року.

Освіта.ua
30.03.2018

ДПА в 9 и 11 классах в 2024 году проводиться не будет Выпускники 9 и 11 класса в следующем году не будут сдавать государственную итоговую аттестацию
Пятиклассники в 11 регионах не получили учебники по языку Процесс доставки в школы учебников, напечатанных за донорские средства, несколько усложнен
Правительство возобновило финансирование реформы НУШ Средства направят на оборудование, учебную литературу и повышение квалификации учителей
Задания НМТ по математике вызвали трудности у выпускников У выпускников школ возникли трудности по решению стандартных задач по математике
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Алла
А якщо дитина зламала палець перед ДПА чи здаватиме вона його?
Марина
Добрый день. Ребенок с ДЦП учится в колледже( бывший ПТУ), в следующем году ЗНО . Возможно ли ему получить освобождение? Или это касается только школ? В школе учился на индивидуальном обучении, в ПТУ ездит, проблемы с опорно-двигательным аппаратом.
1681
Для Марина: звісно можете отримати звільнення, якщо ваше захворювання є в затвердженому переліку. Де навчається дитина значення немає. PS:ПТУ не може бути коледжем. Коледжі раніше були технікумами, вони відносяться до вищих закладів освіти і дають кваліфікацію молодшого спецваліств, а ПТУ дають кваліфікацію робітника.
Комментировать
Марія
Доброго дня, якщо ДПА по математиці написав на 2бали,чи переведуть дитину до 5класу?
Iрина
Для Марія: доброго вечора! Мене теж цiкавить це питання. Ви отримали вiдповiдь?
Комментировать
Гончарук-Лисак Лариса Тимофіївна
Добрий день. Син закінчує навчання в інституті на бакалавра і буде вступати в магістратуру.В нього є захворювання, передбачене ПЕРЕЛІКом захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання(9.4 Кардіоміопатія (дилатаційна, гіпертрофічна, рестриктивна) I42-I43 Під час спеціального лікування). Прошу роз"яснити які довідки потрібно здати в деканат і порядок їх отримання. Пройшла всі інстанції, ніхто не знає.
Алла
Добрый вечер. Ребенок учится в колледже на втором курсе. На ЗНО зарегистрирован, но так случилось, что месяц назад (уже после регистрации) он прошел медицинское обследование и у него в диагнозе заболевание гипотиреоз, который, как я понимаю, может давать возможность освобождения. Можно ли это сделать в нашей ситуации?
Галина
Для Алла: у Вас має бути висновок лікарсько-консультативної комісії.
Алла
Галина, спасибо за ответ! У нас он есть. Сына обследовали в стационаре Охмадета по направлению от военкомата и выписка с диагнозами есть (недельной давности). В военкомате оригинал, на руках копии. Подойдут ли такие выводы и куда нам с ними обращаться, в колледж или в Харківський РЦОЯО?
Галина
Для Алла: звісно в коледж . До чого туи РЦОЯО? В коледжі пишіть заяву. Читайте наказ
Комментировать
Татьяна
Добрый день! У дочки тугоухость, ходит со слуховыми аппаратами в обычную школу. Сейчас предстоит сдавать ДПА. Подскажите, какая форма справки нужна для освобождения от диктанта и кто ее дает?
Галина
Для Татьяна: Ви статтю прочитали? ІІ абзац: там наведено і нормативний документ (від 01 лютого 2013 року № 72/78) і куди треба звернутись (висновок лікарсько-консультативної комісії, закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини). В наказі визначені форми документів.
Комментировать
Владислав
Правда ли что с 2018 года не допускают к ДПА за какое либо кол-во пропусков, если да то после скольки?
Олена
У дочки эпилепсия, инвалидность. Будет ли она освобождена от зно в 2019 году? Дайте ссылку на действующий документ
Татьяна
Может ли ребенок не проходить после 9 класса ДПА по англ языку, если получил в текущем году Кембриджский международный сертификат, уровня В2. Спасибо
Марк
Могу ли я получить освобождение, если еду на международные соревнования от спортивного клуба или ДЮСШ? И сколько балов пойдет в аттестат?
Эмма
Втрое место на областной олимпиаде по географии, дпа сдавать или нет? И сколько тогда балов пойдёт в аттестат.
Галина
Для Эмма: а де ви бачили в переліку тих, хто звільняється від ДПА, призерів обласних олімпіад?
Комментировать
В аля
У ребёнка, дцп, если не сдаст дпа 9 класс есть шанс поступить хоть в ПТУ? Посоветуйте стот сдавать если письмо очень хромает. ?
Елена
Добрый день ,у моего ребенка инвалидность Лактозная непереносимость ,синдром мальабсорбции,что надо для того чтоб освободить его от ДПА в 9 классе?
Галина
Для Елена: Ваше захворювання є в переліку, затвердженому спільним наказом МОН та МОЗ від 01.02.2013 № 72/78?
Комментировать
ольга
а якщо учень зареєструвався на зно а потім серйозно захворів не може складати ні зно ні дпа як його звільнити що отримав атестат
Аня
Якщо в мене 3 місце з анг.мови з обласної олімпіади , то чи буду я звільнена від проходження ДПА з анг.мови??
Владислав
Если у меня 3 место по работе МАН по городу,но за 10 класс,имею ли я право получить автоматом ДПА в 11 классе по соотвествующему предмету?
Оксана
Для Владислав: Если б ты написал МАН получил призовое место в этом году - тогда б ты смог получить 12, а так нет.
Комментировать
Роман
Якщо я маю диплом II ступення II етапу МАН,чи звільняюсь я від проходження ДПА з цього предмету?
Маряна
Чи тест FCE може звільняти від проходження ДПА?
Анна
Для Маряна: FCE - это екзамен системы Cambridge ESOL. Уровень FCE определяется, как B2. Исходя из раздела "Иностранные языки", приведенного выше получается, что FCE - засчитывается как государственная итоговая аттестация. В дополнение к аттестату о полном общем среднем образовании выставляются годовая и аттестационная оценки по английскому языку 12 баллов.
Оксана
Хочу предупредить что вам придется обратится к нотариусу чтобы перевести сертификат ибо многие не понимают англ
Комментировать
Алина
Если у меня 3 место на III (областном) этапе по биологии, меня могут освободить от экзамена? (9 класс) Учусь в общеобразовательной сельской школе. Что нужно учителям дать для этого (грамоту или что там)??
Анна
Для Алина: ПРиказ о награждении
Комментировать
Кирило
У меня есть DELF /dalf могу я не вдаватися французский?