В МОН согласовали языковые поправки в закон

Языковые поправки к 7 статье законопроекта «Об образовании» зарегистрированы в Верховной Раде Украины

В МОН согласовали языковые поправки в закон

Представители министерства и общественные активисты нашли понимание и разработали совместный текст поправок к статье 7 законопроекта "Об образовании". Об этом сообщает пресс-служба МОН.

Как сообщила министр образования Лилия Гриневич, 19 октября эти поправки были зарегистрированы группой депутатов из 15 человек, их уже подписал председатель Верховной Рады Украины Андрей Парубий.

«Я надеюсь, что эти поправки будут иметь позитивное восприятие в Верховной Раде, ведь они очень взвешенные», - подчеркнула министр, отметив, что было нелегко достичь определенного консенсуса и избежать двусмысленности по некоторым пунктам.

Сравнительная таблица изменений, которые МОН и общественные активисты предлагают внести в законопроект «Об образовании»

Норми проекту 3491-д

Пропоновані норми

Стаття 7. Мова освіти

Стаття 7. Мова освіти

Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

1.Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.

Держава забезпечує кожному громадянинові України право отримати освіту державною мовою у  державних і комунальних закладах на всіх рівнях: дошкільної, загальної середньої, професійної, позашкільної та вищої освіти.

Особам, які належать до національних меншин, забезпечується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах освіти.

 

Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти у місцях компактного проживання таких осіб.

Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на вивчення рідної мови у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти або через національно-культурні товариства.

Особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови.

Особам з порушеннями слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивчення української жестової мови .

Це право реалізується через мережу закладів освіти, класів (груп) з навчанням державною, іншими мовами чи вивченням цих мов, що створюються відповідно до законодавства.

Виключити

 Закладами освіти забезпечується обов’язкове вивчення державної мови.

Особам, які належать до національних меншин, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.

2. Закладами освіти забезпечується обов’язкове вивчення державної мови, зокрема, у закладах професійної освіти та вищих навчальних закладах в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.

Особам, які належать до національних меншин, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови у державних і комунальних закладах освіти.

3. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови у державних і комунальних закладах освіти.

Заклади освіти відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома і більше мовами (державною мовою, а також мовами національних меншин, іншими мовами), викладати одну чи кілька дисциплін англійською та/або іншими мовами.

4. Заклади освіти відповідно до освітньої програми можуть здійснювати освітній процес двома та більше мовами - державною мовою, а також однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу.

За бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови національної меншини в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.

5. За бажанням здобувачів професійної та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови національної меншини як дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови.

 Держава сприяє створенню та функціонуванню закладів освіти за кордоном, у яких здійснюється навчання українською мовою або вивчається українська мова.

6. Держава сприяє створенню та функціонуванню закладів освіти за кордоном, у яких здійснюється навчання українською мовою або вивчається українська мова.

Стаття 54. Права та обов’язки педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників

Стаття 54. Права та обов’язки педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників

Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані:

привчати здобувачів освіти до законослухняності, поваги до Конституції та законів України, державного устрою та територіальної цілісності України.

2. Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані:

привчати здобувачів освіти до законослухняності, поваги до Конституції та законів України, державного устрою та територіальної цілісності України., державної мови та державних символів;

Освіта.ua
20.10.2016

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев