А. Голобуцкий: государство перегрузило свои обязанности на родителей

Гарантированный доступ к общему образованию - это один из фундаментальных обязанностей государства

А. Голобуцкий: государство перегрузило свои обязанности на родителей

Автор: Алексей Голобуцкий, политтехнолог.

З понеділка багато шкіл переходять на «дистанційку»: держава перевантажила свої обов'язки на батьків. Соціально-економічний вимір катастрофи.

Школа переходить на дистанційну форму навчання: «Всі діти мають бути присутніми на онлайн-уроках із 8:30 до 15:30! Обов'язково надати «здобувачу освіти» вільний доступ до ґаджетів!»

А тепер увага, питання: а хто і в який спосіб забезпечить кожній дитині шкільного віку планшет/ноут з якісним доступом в інтернет? У нас всі родини можуть собі дозволити відповідне обладнання для дитини? А якщо дитина не одна? І на тлі втрат від другого локдауну теж всі родини можуть собі це дозволити?

Гарантований державою доступ до загальної освіти – це один з фундаментальних обов'язків держави. Одна з тих речей, що взагалі надає сенс утворенню держави як інституції.

І нарешті за шостого президента українська держава спокійно анулювала і цей свій обов'язок щодо громадян. Крутіться, як хочете. Самі навчайте дітей, позичайте планшети, беріть кредити на них... Це - суто ваша проблема. Влада визначила метод вирішення проблеми пандемії для малолітнього населення - решта її не обходить.

Найцікавіше, що владна команда дійсно не розуміє, що не так, і в чому проблема. Вони ж стараються, борються з пандемією. І на «дистанційку» переходять в усьому світі. То в чому причина обурення?

Оригинал

Освіта.ua
11.01.2021

Популярные блоги
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
И. Совсун: как надолго еще хватит запала учителей? Между победителями мировых олимпиад и средним базовым уровнем украинских школ гигантская пропасть
Т. Сердечная: зарплаты у учителей должны быть разные Есть шанс, что когда-то государство сможет оплачивать работу людей, которые работают с его будущим
И. Ликарчук: шароварщина и отчеты вместо воспитания Воспитательной работы как системы формирования человека уже давно нет, а есть гам, шум, трескотня
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев