Олег Охредько: что нам готовит год грядущий?

30 сентября 2017 года завершится вступительная кампания для детей с временно оккупированного Крыма

Олег Охредько: что нам готовит год грядущий?

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

30 вересня 2017 року завершиться вступна кампанія-2017 року для дітей з тимчасово окупованого Криму. Саме до кінця вересня працюють Освітні центри «Крим – Україна», і кримчани з анексованого півострова мають можливість потрапити до українських вишів (правда тільки на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, тобто на приватну форму).

Але вступна кампанія майбутнього року вже розпочалася. Міністерство освіти і науки України запропонувала на громадське обговорення проекти наказів «Про затвердження Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році» та «Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2018 році». У запропонованих проектах не обійшли увагою і абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму. Отже…

Вже на с.7 в «Глосарії» подається роз’яснення щодо квот, а саме:

ІІ. Глосарій

6 право на зарахування за квотами - право вступника щодо зарахування на навчання до вищого навчального закладу за квотою-1, квотою-2 та квотою-3, квотою для іноземців, що реалізується відповідно до цих Умов;

6.2 квота-2 - визначена частина максимального обсягу державного замовлення (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих (фіксованих) конкурсних пропозицій) в уповноважених вищих навчальних закладах, яка може бути використана для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925 (далі – наказ № 560).

Далі, на с.10 обумовлюється питання застосування особливостей прийому, а точніше, описується коло осіб, яке може претендувати на ці особливості:

ІІІ. Прийом на навчання для здобуття вищої освіти

5. Особливості прийому до вищих навчальних закладів осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, визначаються Порядком прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925.

На С.23- 24 надається роз’яснення щодо документів, які необхідно подавати дітям з тимчасово окупованого Криму:

7. Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

  • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2, або квотою-3 на основі повної загальної середньої освіти, на участь у конкурсі за іспитами при вступі для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня бакалавра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» (за наявності).

Вступники, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, а також вступники, які проживають на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або переселилися з неї після 01 січня 2018 року, подають документи з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 560 та наказом № 697 відповідно.

Далі на С.39 надається роз’яснення щодо спеціальних умов, а також розв’язує питання щодо комбінацій вступу через Освітні центри «Крим – Україна»:

1. Спеціальні умови участі в конкурсному відборі, на здобуття вищої освіти за державним (регіональним) замовленням та за рахунок цільових пільгових державних кредитів на основі повної загальної середньої освіти

2. Спеціальними умовами щодо участі у конкурсному відборі при вступі для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти є:

  • участь у конкурсному відборі за іспитами та/або квотою-1, квотою-2.

6. Можуть проходити вступні випробування у формі вступних іспитів (замість зовнішнього незалежного оцінювання) до уповноважених вищих навчальних закладів, визначених відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 травня 2016 року за № 795/28925 (зокрема, усіх вищих навчальних закладів у сфері управління МОН, МОЗ, Мінкультури, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей), та, в разі отримання кількості балів за кожний з них не менше, ніж встановлений вищим навчальним закладом мінімальний рівень, допускаються до участі в конкурсному відборі:

  • особи, які проживають на тимчасово окупованій території (які не зареєстровані в якості внутрішньо переміщених осіб) або переселилися з неї після 01 січня 2018 року.

Такі особи можуть брати участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів (з урахуванням особливостей проходження державної підсумкової атестації в Освітніх центрах «Крим-Україна» або без такого врахування для осіб, які отримали документ про повну загальну середню освіту) та/або зовнішнього незалежного оцінювання (у будь-яких комбінаціях за їх вибором). Якщо громадяни України з числа таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або закриту (фіксовану) конкурсну пропозицію, то вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, коли в заяві зазначено: «претендую на участь в конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб»).

Отже, плекаємо надії, що під час Вступної компанії 2018 року будуть створені ще сприятливіші умови для дітей з тимчасово окупованого Криму.

P.S. Нагадуємо, що на сьогодні діє 35 Освітніх центрів «Крим – Україна».

Освіта.ua
25.09.2017

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев