Олег Охредько: давным-давно была война...

Надо спросить образовательных чиновников, какую Новую украинскую школу они строят?

Олег Охредько: давным-давно была война...

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Давным-давно была война
Давным-давно прошла она.
Для тех, кто жив, она была когда-то.
З кінофільму «Командир щасливої «Щуки»

Вже четвертий рік українську землю спустошує війна. Вже четвертий рік щодня гинуть солдати та мирні жителі. Вже четвертий рік на окупованих землях переслідують українських громадян. Вже четвертий рік російські окупанти намагаються знищити кримськотатарський народ. Вже четвертий рік десятки та сотні тисяч дітей знаходяться на окупованій території під впливом ідеології агресорів. Отже, українська країна перебудовує своє життя із урахуванням наявності окупованих територій та ведення бойових дій.

На сьогодні в тимчасово окупованому Криму навчається біля 150 тисяч учнів та учениць, більшість з яких є громадянами України. Тисячі дітей з окупованого Криму стали вимушеними переселенцями. Держава робить певні зусилля для зміни ситуації в освітньому полі тимчасово окупованого Криму – це запровадження унікальної системи вступу, початок створення дистанційної освіти та інше.

Не менш важливим є питання щодо «гібридної війни», порушення міжнародних законів та домовленостей та окупації територій України. Яким же чином ці питання будуть розглядатися під час освітнього процесу в новому навчальному 2017 – 2018 році?

Зазвичай на початку нового навчального року Міністерство освіти і науки України поширює рекомендації щодо викладання певних предметів, до закладів освіти надходять листи, які пропонують або в директивному порядку вимагають проведення заходів.

Одним з найбільш важливих документів МОН є Методичні рекомендації, які з’являються в серпні місяці. У цьому році змін не відбулося і в серпні з’явився відповідний лист «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році» (Наказ МОН № 1/9-436 від 09 серпня 2017 року).

Це документ на 127 сторінках, в якому подані рекомендації для кожного предмету. І що в цьому величезному документі говориться про окуповані території, війну на Сході, гуманітарну кризу? НІЧОГО, ще раз підкреслю – жодного слова, фрази або речення про те, що під час вивчення предметів потрібно звернути увагу на катастрофу, яка зараз відбувається на нашій землі.

Привертає увагу і те, що в минулому році в схожих Методичних рекомендаціях питання агресії зі сторони Російської Федерації потрібно було брати до уваги під час викладання суспільствознавчого блоку, а рекомендації до викладання предмету «Географія» практично повністю складалися з опису окупації Криму та сходу України. А от цього року – НІЧОГО!!!

На завершення, мабуть, потрібно поставити питання до освітянських чиновників: «Яку Нову українську школу вони будують?»

Освіта.ua
28.08.2017

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев