Олег Охредько: «словоблудие» по-крымски

Жонглирование цифрами и манипуляция количеством становятся привычкой чиновников Крыма

Олег Охредько: «словоблудие» по-крымски

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Це, мабуть, вже стає звичкою для освітянських чиновників тимчасово окупованого Криму – жонглювати цифрами та маніпулювати кількістю.

В останні дні серпня та на початку вересня цього року в фокусі уваги опинився «освітній окупаційний монстр» - Кримський федеральний університет. За інформацією окупаційних ЗМІ, КФУ не зміг набрати студентів на перший курс. Прес-служба КФУ, посилаючись на відповідального секретаря приймальної комісії, повідомила, що було подано 11 132 заяви на 2 663 бюджетних місць, але заповнити всі місця так і не вдалося: «…бакалавриат – 93 %, или на 7 % меньше предыдущего года, специалитет без изменений, магистратура – на 5 % меньше предыдущего года, аспирантура на 23% меньше, чем в прошлом году, и ординатура – на 32 % также меньше, чем в 2016».

Практично повний провал вступної кампанії, враховуючи те, що кожен випускник має право подати 5 заяв, виявляється, що до КФУ подали десь близько 2 230 заяв. І це при тому, що в цьому році школи тимчасово окупованого Криму закінчило близько 9 200 учнів та учениць.

І ось тут починається маніпулювання. На початку вересня виконуючий обов’язки ректора КФУ повідомляє, що до вишу вступило понад 4 000 студентів. Виникає питання, звідки ж вони з’явилися? А окупаційний керуючий назбирав, все, що можливо – і заочників, і учнів навчальних закладів, які входять в сферу КФУ, і дітей, які вступали до коледжів та інше. От тільки в ретроспективі можливо побачити трохи інші цифри.

Під час створення Кримський федеральний університет мав близько 34 тисяч студентів, а вже влітку цього року статистика цього кадавру показала 26 тисяч. Причому тільки за останній рік кількість студентів скоротилася на понад 1 400 студентів. І що найцікавіше, за цей же останній рік кількість бюджетних місць за останній рік збільшилася на 1 200.

Розчарування КФУ відбувається не тільки на самому анексованому півострові. Ця вступна кампанія показала, що всі «заманіловки» не задовольняють й росіян, що привело до зменшення бажаючих на 15 % - всього близько 150 вступників було із Російської Федерації. От тільки минулого року окупаційна міністерша Н. Гончарова повідомила, що до кримських вишів подали заяви понад 600 абітурієнтів.

Незважаючи на переможні реляції щодо навчання іноземців, і тут теж є певні проблеми. Так званий ректор КФУ А. Фалалєєв повідомив, що в виші навчається близько 2 700 іноземних студентів, серед яких найбільше представників Індії (800 студентів). А от із приймальної комісія повідомили, що в цьому році було подано всього 400 заяв від іноземців, причому 35 % підтвердили свій статус «соотечественника» (запроваджений Росією термін, яких охоплює всіх мешканців минулого СРСР).

Схожа ситуації і в окупованому Севастополі. Севастопольський державний університет офіційно оголосив про недобір. Навіть незважаючи на обіцянки, що студенти будуть отримувати перший семестр стипендію в 10 тисяч рублів.

І наостаннє, знов-таки, колабораційна міністерша Н. Гончарова минулого року повідомила, що у 2016 році кримські випускники подали понад 40 тисяч заяв, а позаминулогороку – 25 тисяч. А цього року очільниця окупаційного міністерства освіти мовчить.

Освіта.ua
08.09.2017

Популярные блоги
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
И. Ликарчук: образование выжило благодаря учителям Популизм и дилетантство в образовании разрушают педагогическое творчество и производят учителя-урокодателя
Т. Гориха Зерня: роль учителя становится определяющей Реформа, по сути, потребует полной профессиональной переподготовки всего преподавательского состава
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев