О. Охредько: инструкция поступления для крымчан

Как поступить в украинский вуз и получить аттестат выпускникам из временно оккупированного Крыма

О. Охредько: инструкция поступления для крымчан

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Вже другий рік вступна кампанія для дітей з тимчасово окупованого Криму проходить за двома напрямками. Перший – це стандартна система вступу до вишів через екстернат та ЗНО, хоча і тут будуть певні зміни (нове Положення про екстернат знаходиться на погодженні в Мін’юсті).

Другий шлях – це спрощена система, яка була запроваджена в минулому році. Врахувавши зауваження, МОН внесло зміни. Центр громадянської просвіти «Альменда» розробив покрокову інструкцію.

Складено відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН від 24.05.2016 №560 та Наказу МОН від 30.01.2017 №105).

Крок 1

Виберіть один з 12 ВНЗ, на базі якого створено Освітні центри «Крим - Україна».

Список 12 ВНЗ, при яких відкриті Освітні центри, дивись на сайтах Міністерства освіти і науки України та Центру громадянської освіти «Альменда».

Ви можете вступити тільки в один з 12 вищих навчальних закладів, який має квоти для зарахування абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету


Крок 2

Подайте до уповноваженого освітнього закладу (школи) наступні документи:

  • заяву (особисто для повнолітнього) або заяву від батьків (одного з батьків) або інших законних представників (для неповнолітніх);
  • документ, що посвідчує особу (пред'являється під час подання заяви);
  • освітню декларацію з наклеєною фотокарткою;
  • бажано, але не обов'язково, додати до освітньої декларації інші матеріали (в паперовому вигляді або в форматі цифрових зображень), які можуть прямо або опосередковано підтвердити наведену в освітній декларації інформацію (табель, додаток до атестату, особова справа).

Освітні Центри починають роботу з 19 червня 2017 року.

Місцезнаходження уповноваженого освітнього закладу повідомлять в Освітньому центрі.

Освітня декларація - документ, який містить інформацію про результати навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території України, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.

Освітню декларацію допоможе заповнити представник Центру. В освітній декларації буде наступна інформація: Ваше прізвище, ім'я та по батькові; інформація про документ, що засвідчує особу і громадянство; інформація про місце проживання; повне найменування навчального закладу, в якому навчався Заявник і отриманий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій території, а також інформація щодо освоєних, на думку Заявника, предметів шкільної програми.


Крок 3

Визначитися з датами  та пройти Державну підсумкову атестацію (ДПА) з

  • української мови;
  • історії України.

ДПА проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів, закріплених за Освітніми центрами.

ДПА може проводитися вже на наступний день після подачі заяви.

Після здачі 2-х ДПА отримаєте Довідку з результатами в уповноваженому освітньому закладі.


Крок 4

Подайте в Освітній центр обраного Вами ВНЗ наступні документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
  • довідку уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Документи подаються особисто в письмовій формі.

Документи приймаються до 18.00 20 липня 2017 року.

Сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання може не подаватися, але можлива і подача сертифікатів за 2016 або 2017 роки.

Якщо Ви закінчили навчальний заклад не у 2017 році, то Вам необхідно додатково надати довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи).


Крок 5

Здайте один вступний іспит.

Який саме вступний іспит, визначає кожен ВНЗ в залежності від спеціальності і спеціалізації.

Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Вступні іспити проводяться до 23 липня 2017 року.


Крок 6

Взяти участь в конкурсі в рамках квот.

Конкурсний бал визначається як сума середнього балу документа про загальну середню освіту (сума оцінок ДПА з української мови та історії України) та вступного профільного іспиту з предмету.

Квоти встановлюються в розмірі 20% (але не менше 1 місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення з відкритими й закритими конкурсними пропозиціями.

Рейтингові списки вступників оприлюднюються не пізніше 12.00 години 24 липня 2017 року, а зарахування проводитися не пізніше 12.00 години 26 липня.

Освіта.ua
31.03.2017

Популярные блоги
Я. Абрамейцева: в чем цель обязательной математики? Выпускники 2023 важнейшие годы почти не имеют возможности овладевать предметами вообще
Игорь Ликарчук: хайп вокруг оценивания учеников Оценка давно утратила дидактическую значимость и превратилась в холодную формальность для отчета
Е. Козолуп: почему учитель должен работать на 150%? «Менеджеры» довели образование до такого состояния, что учитель должен делать свою работу на 150% при любых условиях
Иван Осадчий: об оценивании учеников 5 классов НУШ По предлагаемому в Методических рекомендациях подходу невозможно выставить оценки за семестр
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев