А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Авторы украинских учебников откровенно «клеймят» детей прямо в лоб «умственно отсталыми»

А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Ось цей шкільний підручник сьогодні із самого ранку страшенно зіпсував мені настрій. На вигляд нібито привабливий, яскраво оздоблений.

Та я був просто шокований, коли взяв його до рук і прочитав: «Підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ».

Ви зрозуміли мене, так? Весь цивілізований світ навіть у побуті уникає називати особливих дітей розумово відсталими, а автори українського підручника ось так відверто «таврують» їх, як то кажуть, прямо в лоба. Тобто, дитина відкриватиме підручник і щодня читатиме вирок собі: «розумово відстала».

Та тут уже навіть геній Сухомлинського не допоможе!

А що найстрашніше: на підручнику стоїть резолюція «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Той, хто готував цей підручник, на мою думку, страшенно «підставив» МОН. І на це вже, на превеликий жаль, витрачено купу державних коштів.

У Херсоні, в усякому разі, такими підручниками заповнені всі склади (бачив це сьогодні на власні очі разом із головою ОДА А.Гордєєвим, начальником управління освіти, науки та молоді Є.Криницьким та колегою по парламенту С.Хланєм), і їх вже готові розвозити по школах.

Думаю, профільне міністерство повинно якомога скоріше втрутитися і виправити цю прикру помилку.

 

Оригинал

Освіта.ua
27.12.2016

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!