А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Авторы украинских учебников откровенно «клеймят» детей прямо в лоб «умственно отсталыми»

А. Спиваковский: и гений Сухомлинского не поможет

Автор: Александр Спиваковский, народный депутат, первый заместитель главы Комитета ВР по вопросам науки и образования, член фракции БПП.

Ось цей шкільний підручник сьогодні із самого ранку страшенно зіпсував мені настрій. На вигляд нібито привабливий, яскраво оздоблений.

Та я був просто шокований, коли взяв його до рук і прочитав: «Підручник для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДІТЕЙ».

Ви зрозуміли мене, так? Весь цивілізований світ навіть у побуті уникає називати особливих дітей розумово відсталими, а автори українського підручника ось так відверто «таврують» їх, як то кажуть, прямо в лоба. Тобто, дитина відкриватиме підручник і щодня читатиме вирок собі: «розумово відстала».

Та тут уже навіть геній Сухомлинського не допоможе!

А що найстрашніше: на підручнику стоїть резолюція «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Той, хто готував цей підручник, на мою думку, страшенно «підставив» МОН. І на це вже, на превеликий жаль, витрачено купу державних коштів.

У Херсоні, в усякому разі, такими підручниками заповнені всі склади (бачив це сьогодні на власні очі разом із головою ОДА А.Гордєєвим, начальником управління освіти, науки та молоді Є.Криницьким та колегою по парламенту С.Хланєм), і їх вже готові розвозити по школах.

Думаю, профільне міністерство повинно якомога скоріше втрутитися і виправити цю прикру помилку.

 

Оригинал

Освіта.ua
27.12.2016

Популярные блоги
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев