И. Совсун: нужен ли преподавателям английский?

МОН предлагает отменить требование об обязательности английского для доцентов и профессоров

И. Совсун: нужен ли преподавателям английский?

Автор: Инна Совсун, первый заместитель министра образования и науки 2014-2016.

Міністерство освіти і науки України пропонує скасувати вимогу про обов'язковість знання англійської мови для отримання вчених звань доцента і професора.

Норма про обов'язковість знання англійської на рівні В2 для отримання вченого звання почала діяти з 1 січня 2016 року.

Бо яка може бути якість вищої освіти і науки без знання англійської мови у 21 столітті?!

Мені не зрозумілий аргумент, що люди, які претендують на вчене звання - уже складали іспити з англійської мови після аспірантури. Так, складали. Адже питання не в тому, чи складали, питання у тому, чи вони володіють мовою.

До слова, за підрахунками експертів, доплати за вчені звання обходяться державному бюджету майже в 1 мільярд гривень щороку. Переконана, що ці гроші мають йти на доплати тим дослідникам і викладачам, котрі дійсно сприяють прогресові української вищої школи та науки.

Минулого року була на одному заході у Лондоні в Британській Раді. Там був заступник міністра освіти Росії. І він виголосив довгу промову на тему важливості інтернаціоналізації освіти і науки. Ось тільки виголосив він цю промову російською мовою, а поруч сидів хлопчина з міжнародного відділу і перекладав.

Якось асоціації виникли... ми про євроінтеграцію говоримо, про Рік англійської мови… і при цьому пропонуємо визнати, що викладачі університетів, люди, які навчають майбутнє покоління, - цілком можуть працювати зі студентами без знання англійської мови?

* * *

з коментарів в фейбуці:

Ірина Єгорченко: "знання інглішу нікого нічим не робить, але без знання англійської то не викладач, а імітатор" (від себе додам, що винятком з цього є викладачі інших мов)

Inna Kubay: "люди пішли на курси, звикли до думки, що наука це не лише тиражування статейок у кафедральних збірниках, тепер бери "йванку знову сапу до рук, нічого ходити в школу"

Irina Zhogina: урааа! язык можно не учить!!!)))) ура!!! варимся в собственном соку!!!)))

Natalya Sopyluk: У мене сьогодні почалися підготовчі курси на рівень В2. :)

Daryna Sizhuk Цікаво, що після оголошення цієї норми університети почали організовувати курси англійської мови для власних викладачів, що проводяться власними(!) викладачами англійської в університетах. Ряд вишів, які, до речі, не знаходяться у місті Києві, знайшли можливості фінансування таких курсів своїм викладачам, як, власне, і фінансування складання екзаменів. У інших європейських країнах існує система мотивації до складання екзаменів, де за умови успішного складання іспиту, кошти відшкодовуються кандидатам. В Україні ж, ближче до закінчення Року англійської мови, і вивчення англійської повинно зупинитись? Систематичність? Ні, не чули)))

* * *

Платність іспиту сьогодні - не може бути підставою для скасування вимоги. Тим паче, що виконання попередніх вимог було щонайменш не дешевшим. Раніше для отримання звання треба було мати підручник з грифом МОН. Це точно дорожче, ніж скласти іспит. Але ніхто не скаржився. І через 20 платних статей у ВАКівських журналах - теж проблем не було.

Попри те, переконана, що держава повинна створити умови для безкоштовного складання іспиту на знання англійської мови. Але за жодних обставин не знімати саму вимогу.

Оригинал

Освіта.ua
04.10.2016

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!