![]() |
МОН предлагает отменить требование об обязательности английского для доцентов и профессоров |
И. Совсун: нужен ли преподавателям английский?
Автор: Инна Совсун, первый заместитель министра образования и науки 2014-2016.
Міністерство освіти і науки України пропонує скасувати вимогу про обов'язковість знання англійської мови для отримання вчених звань доцента і професора.
Норма про обов'язковість знання англійської на рівні В2 для отримання вченого звання почала діяти з 1 січня 2016 року.
Бо яка може бути якість вищої освіти і науки без знання англійської мови у 21 столітті?!
Мені не зрозумілий аргумент, що люди, які претендують на вчене звання - уже складали іспити з англійської мови після аспірантури. Так, складали. Адже питання не в тому, чи складали, питання у тому, чи вони володіють мовою.
До слова, за підрахунками експертів, доплати за вчені звання обходяться державному бюджету майже в 1 мільярд гривень щороку. Переконана, що ці гроші мають йти на доплати тим дослідникам і викладачам, котрі дійсно сприяють прогресові української вищої школи та науки.
Минулого року була на одному заході у Лондоні в Британській Раді. Там був заступник міністра освіти Росії. І він виголосив довгу промову на тему важливості інтернаціоналізації освіти і науки. Ось тільки виголосив він цю промову російською мовою, а поруч сидів хлопчина з міжнародного відділу і перекладав.
Якось асоціації виникли... ми про євроінтеграцію говоримо, про Рік англійської мови… і при цьому пропонуємо визнати, що викладачі університетів, люди, які навчають майбутнє покоління, - цілком можуть працювати зі студентами без знання англійської мови?
* * *
з коментарів в фейбуці:
Ірина Єгорченко: "знання інглішу нікого нічим не робить, але без знання англійської то не викладач, а імітатор" (від себе додам, що винятком з цього є викладачі інших мов)
Inna Kubay: "люди пішли на курси, звикли до думки, що наука це не лише тиражування статейок у кафедральних збірниках, тепер бери "йванку знову сапу до рук, нічого ходити в школу"
Irina Zhogina: урааа! язык можно не учить!!!)))) ура!!! варимся в собственном соку!!!)))
Natalya Sopyluk: У мене сьогодні почалися підготовчі курси на рівень В2. :)
Daryna Sizhuk Цікаво, що після оголошення цієї норми університети почали організовувати курси англійської мови для власних викладачів, що проводяться власними(!) викладачами англійської в університетах. Ряд вишів, які, до речі, не знаходяться у місті Києві, знайшли можливості фінансування таких курсів своїм викладачам, як, власне, і фінансування складання екзаменів. У інших європейських країнах існує система мотивації до складання екзаменів, де за умови успішного складання іспиту, кошти відшкодовуються кандидатам. В Україні ж, ближче до закінчення Року англійської мови, і вивчення англійської повинно зупинитись? Систематичність? Ні, не чули)))
* * *
Платність іспиту сьогодні - не може бути підставою для скасування вимоги. Тим паче, що виконання попередніх вимог було щонайменш не дешевшим. Раніше для отримання звання треба було мати підручник з грифом МОН. Це точно дорожче, ніж скласти іспит. Але ніхто не скаржився. І через 20 платних статей у ВАКівських журналах - теж проблем не було.
Попри те, переконана, що держава повинна створити умови для безкоштовного складання іспиту на знання англійської мови. Але за жодних обставин не знімати саму вимогу.
Освіта.ua
04.10.2016