Президента просят ветировать закон о среднем образовании

Профсоюз отмечает, что перевод учителей-пенсионеров на контракт приведет к дефициту кадров

Президента просят ветировать закон о среднем образовании

В Профсоюзе работников образования и науки убеждены, что реализация нормы нового закона «О полном общем среднем образовании», которой предусмотрен перевод педагогов, которые получат пенсию по возрасту, на работу по контракту, приведет к увольнению более 70 тысяч учителей уже до 1 июля 2020 года.

Об этом говорится в обращении профсоюза к президенту Украины, содержащем требование применить право вето к закону «О полном общем среднем образовании».

По информации профсоюза, в некоторых регионах количество учителей пенсионного возраста составляет более трети от общего количества.

«В отдельных регионах их доля достигает 30%, что вызвано низким уровнем заработной платы, несоблюдением законодательства об оплате труда, мизерной пенсией. Такие нововведения грозят ситуацией, что в школах некому будет преподавать соответствующие предметы», - убеждают в профсоюзе.

Также в профсоюзе отмечают, что предоставление права создавать лицеи только областным советам и советам городов, население которых составляет более 50 тысяч, лишит права и возможности получать полное образование по месту жительства учеников даже в городах, не говоря уже о сельских детях.

«Учитывая, что только в сельской местности в текущем учебном году насчитывается 9970 единиц 10-11 классов, под сокращение пойдут примерно 20 000 учительских ставок. Под такое же сокращение попадут тысячи ставок учителей, которые предусмотрены на 10-11 классы городских школ, население которых меньше 50 тысяч, а также поселков городского типа», - считают в Профсоюзе работников образования и науки.

Обращаясь к президенту, в профсоюзе отмечают, что статья 22 Конституции Украины запрещает при принятии новых законов или внесении изменений в действующие законы сужение содержания и объема существующих прав и свобод.

«Игнорирование позиции Профсоюза сделает невозможным обеспечение гарантированного Конституцией Украины бесплатного получения полного общего среднего образования, соблюдения трудовых прав работников учреждений общего среднего образования, особенно из числа работающих пенсионеров - учителей», - говорится в обращении профсоюза.

Освіта.ua
11.02.2020

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Іванович
Навіть в царскій Росіі відкривали в селах школи,а в СРСР в кожному населеному пункті працювала школа.В 1943 році,коли звільнена була Украіна,була відновлена робота шкіл.Чому в нашій незалежній державі нашим дітям закривають доступ до освіти?Чому для наших дітей , шкіл,вчителів немає грошей у держави,тим часом,як чиновники отримують плату,яка обраховується сотнями тисяч,саме плату,а не зарплату,бо зарплату потрібно заробити.Вчитель тяжко працюючи отримує 5-8 тисяч.СОРОМ,ГАНЬБА.ЦЕ ЦИНІЧНИЙ ГЕНОЦИД НАШОГО БАГАТОСТРАЖДАЛЬНОГО НАРОДУ.
Галина
Для Іван Іванович: може проблема в тому, що раніше в селах було багато дітей і, коли навчався мій тато (до війни) було 2 класи на паралелі і діти сиділи по троє за партами, а тепер в тому ж селі вже давно діти не народжувались і школу закрили, бо не було кого вчити? Ви над цим не задумувались? До речі до війни школа в селі, навіть за великої наявності дітей, була лише 7-річка. А з 8 класу потрібно було ходити у велике село за 10 км. (ходити бо ніхто дітей не возив, а на зиму знімали для дітей куток у якихось бабць аби по снігу не ходили).
Іван Іванович
Ви спочатку подумайте, чому мало дітей,чому ми масово вимираємо?Може потрібно звернути увагу на село,яке пережило війни,репресії,голодомор і було ще й багато дітей.Буде соромно коли село,яке жило з 16-17ст.пережило всі лихоліття-помре.До речі,у 80-х роках минулого століття на території нашої сільської ради було три школи,а зараз одна.Для Галини.
Галина
Для Іван Іванович: Чому мало дітей? Почитайте основи демографічної статистики. І Ви з’ясуєте одну істину: в більш розвирених країнах значно нижча народжуваність ніж у відсталих. Я Вам більше скажу, подивіться на більшість бігатодітних сімей (не тих, що вважаються багатодітними бо мають 3-х). В сім’ях з низьким інтелектуальним рівнем розвитку тільки тим і займаються, що їб@ся та плодяться як кролики, ніде не працюють і живуть на дитячі гроші. Тому про війну і голод не треба, це не показник. Це лише говорись, що люди не планували вагітність, а вийшло, то вийшло.
Комментировать
директор
Так, більшість вчителів-пенціонерів можуть і хочуть працювати - так звикли... То ж для них Законом передбачено контракт. Разом із тим пора припинити виробничі стосунки з деякими "ветеранами", які методично, морально та професійно "померли" ще 20 років тому, але продовжують триматися за школу, вважаючи себе "цетром Всесвіту". Без Закону важелів вплинути на таких Патріархів керівник сьогодні не має.
Печально
Для директор: В Киеве есть одна директор -Балаба Светлана Александровна- уже 30 лет директор, приросла пенсионерка к стулу, выжила из ума, а до сих пор директорствует. Ужас... вот и рефомы и реформочки...
Віра
Якщо мета - зруйнувати село , розпочинають із ліквідації школи. Але при цьому неодмінно вступає у дію гасло " Знищуєте школу- будуйте тюрми " Проблему сільської школи я вивчала впродовж 25 років. При зустрічі з відомим педагогом , директорм сільської школи О..Захаренком., я розуміла, що саме завдяки таким вчителям " школа стоїть"... До кожного вчителя , до кожного випадку треба підходити індивідуально, щоб зберегти кращих.. З повагою Віра Василівна Мелешко
Тата
Не розумію, чому контракти тількі для вчителів пенсіонерів. Перевести на контракти всіх - лікарів, науковців, депутатів, слюсарів....всіх .
Комментировать