Порядок регистрации для участия в сертификации учителей

Регистрация для прохождения сертификации продлится с 01 по 08 августа. Зарегистрироваться для участия смогут 2500 учителей

Порядок регистрации для участия в сертификации учителей

У 2022 році у сертифікації зможуть взяти участь до 2500 вчителів початкових класів з усіх регіонів України відповідно до граничної кількості заяв, які можуть бути подані від кожної з областей.

Реєстрація вчителів для проходження сертифікації триватиме з 01 до 08 серпня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Якщо під час реєстрації не буде досягнуто загальної граничної кількості учасників (2500 педагогів), буде проведено додатковий етап реєстрації 09–15 серпня.

Реєстрацію буде достроково припинено, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

У сертифікації 2022 року не мають права брати участь:

1) педпрацівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації у 2020–2021 роках;

2) учителі, які не змогли 2021 року успішно пройти хоча б один з етапів сертифікації:

 • незалежне тестування учасників сертифікації, бо набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості балів;
 • самооцінювання власної педагогічної майстерності, бо не подали результати самооцінювання або подали їх з недотриманням строку чи форми;
 • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, бо набрали меншу кількість балів за мінімально достатню для видачі сертифіката).

Щоб успішно зареєструватися для участі в сертифікації педагогічних працівників у 2022 році, потрібно виконати низку послідовних дій.

1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників.

2. Підготувати необхідні документи:

 • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
 • довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.

3. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Увага! Не створюйте реєстраційної картки, якщо:

1) не плануєте брати участь у сертифікації;

2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, натисніть на посилання «Реєстрація».

Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

 • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
 • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
 • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.

Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації (2500 осіб), установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

4. Сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

 • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи— платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Увага! На копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передавання нарочно — за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі).

6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

 • ненадання документа(-ів), що підтверджує(-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
 • надання недостовірної інформації;
 • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
 • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
 • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;
 • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

Педпрацівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА СЕРТИФІКАЦІЮ

Освіта.ua
21.06.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
голос
Коли завучі поідуть на сертифікаціюююююююююююююююююююююююююю. Глянути, шо вони знають про НУШ
Реалии
Государство кинуло как последних лохов учителей, которые прошли сертификацию, доплат никаких нет, праздник отменяется
вопрос к МОН
Когда отправят на сертификацию министра, ее замов, директоров школ, методистов и очередных чинуш?
Выпускник
Молодые учителя уже со школ бегут, нахрен посылают эту систему и нищету беспросветную, правильно делают
Уже бежим
А что нашлись очередные лохи, которые бегут и спотыкаются, чтобы МОН и государство вытерло об них ноги, денег нет, но вы держитесь, типо уровень давайте
Olga
Для Уже бежим: Да среди учителей всегда найдутся те, кто страдает синдромом отличника и любит повыпендриваться, показать, что он лучше других. Только из - за таких страдают другие, вынуждены выполнять дурацкие "забаганки" начальства.
Комментировать