Алгоритм розрахунку рейтингового бала

Порядок розрахунку рейтингового бала у рейтингу шкіл України 2021 року за результатами ЗНО від Освіта.ua

Алгоритм розрахунку рейтингового бала

У Рейтингу шкіл України 2021 року від «Освіта.ua» школи ранжовано за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (85% рейтингового бала).

Оскільки кількість тестів, що їх складали випускники кожної школи, значно відрізняється в різних закладах освіти (від максимального значення в 2557 тести в Центрі освіти «Оптіма» до мінімальних 3 тестів у малокомплектних школах), зроблено поправку на кількість тестів, складених випускниками школи (15% рейтингового бала). Також з рейтингу виключено школи, у яких загальна кількість тестів зовнішнього незалежного оцінювання, складених їхніми учнями, п'ятнадцять або менше, а з предметних рейтингів виключено школи, кількість учасників у яких з певного предмета чотири або менше.

Під час розрахунку використано коефіцієнт довіри до середнього бала, розрахований таким чином: «К» = кількість тестів, складених у школі/максимально можлива кількість тестів.

Середнє значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО (далі — «Середній бал»), розраховано як середнє арифметичне результатів усіх тестів, складених у школі (або за окремим предметом) з урахуванням нескладених тестів (учасник не подолав поріг «склав/не склав»). Таким тестам під час розрахунку середнього арифметичного надано значення «0», тому в деяких шкіл значення середнього балу може становити менше ніж 100. Якщо випускник школи не з‘явився для складання тесту, такий тест не враховано під час розрахунку.

Випускники шкіл минулих років, які складали тести у 2020 році, у рейтингу не враховані.

Рейтинговий бал розраховано за формулою:

Рейтинговий бал = Середній бал ЗНО × 0,85 + Середній бал ЗНО × 0,15 × К,

де «К» = кількість тестів, складених у школі/2557 (2557 максимальна кількість тестів у Центрі освіти «Оптіма»).

Приклад розрахунку рейтингового бала для Ліцею «Інтелект» (кількість складених випускниками тестів — 276, середній бал ЗНО — 188.6): Рейтинговий бал = 188,6 х 0,85 + 188,6 х 0,15 х 276/2557 = 163,3 бала.

Рейтинг складено з використанням статистичних даних основної сесії ЗНО 2021 року, оприлюднених на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Назви колонок таблиць:

  • Місце 2021 – місце в поточному рейтингу.
  • Місце 2020 – місце в рейтингу минулого року (тільки для рейтингу ТОП-200).
  • Рейт. бал – рейтинговий бал школи, розрахований за наведеною формулою.
  • Бал ЗНО – середній бал всіх тестів ЗНО включно з тестами "не склав", яким надано значення "0".
  • Учнів/тестів – кількість випускників, які складали ЗНО, і загальна кількість тестів, що їх складали випускники, включаючи тести з результатом "не склав".
  • Тестів/склав – кількість тестів, що їх складали випускники з певного предмета, і кількість тестів, у яких подолано поріг "склав/не склав" (тільки для предметних рейтингів).
  • Склав (%) – відсоток тестів, у яких було подолано поріг "склав/не склав".

Інші матеріали рейтингу:

Освіта.ua
26.08.2021

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев