Профсоюзы призвали Азарова профинансировать сферу образования

В Профсоюзе работников образования отмечают, что недофинансирование отрасли может сказаться выплатах зарплат работников отрасли в большинстве регионов

Профсоюзы призвали Азарова профинансировать сферу образования

Об этом говорится в обращении пленума Профсоюза работников образования и науки к премьер-министру, принятому в связи с ситуацией, сложившейся с финансированием образования.

В профсоюзе подчеркнули, что недостаточное финансовое обеспечение образовательной отрасли угрожает невозможностью осуществления выплат зарплат работникам образования большинства территорий Украины в ноябре-декабре текущего года, а также препятствует созданию условий для жизнедеятельности образовательных учреждений.

"По оперативным данным профсоюзных организаций в большинстве территорий дополнительная потребность расходов на образование в местных бюджетах составляет около 5,4 млрд грн., из них на заработную плату - 2,4 млрд. Необходимость в дополнительных средствах для финансирования высших учебных заведений, подчиненных Министерству образования составляет 711,3 млн грн. При этом для обеспечения выплаты заработной платы необходимо дополнительно 101,2 млн грн., на выплату стипендий - 109,1 млн грн., для оплаты коммунальных услуг – 369, млн грн.", - говорится в обращении к премьеру.

Также обращаясь к Азарову, участники пленума подчеркнули необходимость предусмотрения в Госбюджете 2013 года расходов на образование в объемах, необходимых для реализации Единой тарифной сетки на основе базового должностного оклада работника первого тарифного разряда на уровне не ниже минимальной заработной платы.

Участники пленума призвали Азарова принять меры для решения вопроса об обеспечении финансирования образовательной отрасли в размерах, которые бы гарантировали нормальный ход учебно-воспитательного процесса, выполнения норм действующего законодательства, касающихся трудовых, социально-экономических прав и интересов работников.

Как известно, на 10 декабря запланировано проведение совместного заседания президиумов профсоюзов бюджетных отраслей, во время которого должна быть обсуждена проблема нехватки средств и состояние оплаты труда работников бюджетной сферы.

Стоит отметить, что в этом году задержки по выплате заработных плат также коснулись и работников учебных заведений столицы. Представители киевской власти сообщили, что задержки возникли по объективным причинам и обещают ликвидировать задолженность в ближайшее время.

Освіта.ua
17.11.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Директор сільської школи
Чого скиглите? Давайте всі на майдан, в суди, на страйк! давайте щось робити! Але всі мовчать. Нас заставляють підписувати обласні і районні газети, нас заставляють скидатися на перевірки , нам не платять заміни і лікарняні. Я пропоную своїм: ідіть до суду. Жоден не пішов. То чого я повинен підставляти себе? Щоб мене звільнили? Ні, колеги! Йти треба разом і тільки разом. Всім треба вийти з профспілки. НЕГАЙНО!
vchytel
Для Директор сільської школи: Ви власному колективу запропонували подати до суду? Ви сам писали до місцевої преси? У ВАс в школі ВСІ забезпечені підручниками? Якщо НІ, Ви особисто писали про те відкрито? Чи погомоніли у відділі освіти й усе? Люди, Ваші колеги, , МОЖЛИВО, стануть ЩОСЬ робити, якщо те станете робити Ви особисто. Без страху на звільнення. А пописати ТУТ і усьо, то так все і залишиться. Підставляти себе не стануть ті, хто став директором... НІКОЛИ! ЧОму Вас звільнять? Ви чітко знаєте, що в разі спротиву звільнять не лише Вас, а й колег
Директор сільської школи
Я особисто дійшов до Верховного суду, за що був відправлений працювати у сільську школу ("політичне вигнання"). І я єдиний директор в районі, на жаль, який піднімає голос, за що вже отримав китайське попередження. А тепер поясни мені, за що і чому я повинна підставляти себе? А ви, "вчителі" цього не бажаєте?Думаєте, що хтось за вас щось повинен робити: директор чи профспілка. Мені не шкода таких вчителів, мені шкода себе, що я вимушен працювати в "педагогічному болоті" (вислів, на жаль, не мій). А щодо підручників, то то є проблема батьків, в першу чергу. а не моя. І чому такий галас за підручники? Таке враження, що вчителі їх взагалі не читали. Їх же дітям давати заборонено! То не підручники, то є жах.
vchytel
Для Директор сільської школи: Ви дійшов? Чи Ви дійшла? Там щось не завсім зрозуміло. За те, що Ви дійшов до Верховного суду Вас іще й добре залишили. У нас інша практика. І, ото вже точно, НІХТО з вчителів не підьримає, оскільки вчитель, протестує мовчки - кидає роботу, або шукає можливість працювати поза роботою (репетиторство, та інші варіанти). Отже по великому рахунку - вчителю не потрібно підніматися. ТОму, хто має з чого жити. Інші - просто не піднімуться, бо іншої роботи НЕ знайдуть. Отакі мої думки. Щодо підручників.Хіба Ви, як директор СІЛЬСЬКОЇ школи, не бачите, що батькам саме вашої категорії учнів зовсім не потрібно витрачати гроші на придбанння підручників (до речі офіційно це повинна робити ДЕРЖАВА. Якщо вони в нас є). БАтькам міських дітей також не часто вдається знайти не одну сотню на придбання підручників. ТО чия проблема? Батьків? Галас? Ото ж бо й вого, що , буває, здіймають галас на рівному місці, коли випливає трохи не та інформація(
Комментировать
Олена
Зарплати нема. Як далі жити, ніхто не хоче цього знати. Тільки лякають. Хочуть, щоб працювали та мовчали. Лякають перевірками. Куди ми йдемо? Це ї є вільне, демократичне суспільство?
Оксана
Сегодня узнала, что зарплату до Нового года не получим. То есть, те деньги, что нам вчера-сегодня выплатили - последние в этом году. А за квартиру как платить? Я уже молчу про всё остальное. Неужели правда?
Для Галини
Така сама ситуація в Чернігівській області (Козелецький район), курси були в 2011 році, а грошей за них ніхто не повернув і не збирається!
Галина
А у нас в Ковелі на Волині вже другий рік учителям не платять за курси підвищення кваліфікації добових і проживання в гуртожитку. За три тижні мусиш викласти до 1000 грн. з сімейного бюджету, інакше - не проатестуєшся. А профспілка (порожнє місце) чудово знає, що це не законно, але хоч би "муркнув" у захист учителів. За що тільки гроші отримує ?!
вчителька 101
Для Галина: Найголовніше, що таке здирництво при відвідуванні курсів так званих " з підвищення кваліфікації" взагалі обурює.Вони абсолютно безглузді і нікому з вчителів не потрібні.Як правило, ті хто підвищує нам кваліфікацію, щодного дня у школі не працювали, а нас вчать , як це робити.А ще купи кілька їхніх методичок, які годяться хіба що на туалетний папір.Балаклія, Харківська область, не оплачують навіть відрядження.Голова профспілки Кожевнікова хоче без проблем допрацювати до пенсії, тому на вчителів її наплювати.
Петренко Василь
На Хмельниччині голова Красилівської райдержадміністрації Арсенюк П.І. вирішив знищити освітянську галузь У Красилівському районі голова райдержадміністрації П.Арсенюк одним розчерком пера розпорядився долею майже двох тисяч освітян. Він видав розпорядження про упорядкування структури райдержадміністрації, одним із пунктів якого передбачено повну ліквідацію відділу освіти. Посилаючись на постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2005р.№179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» та від 18.04.2012 р. № 606 «Про затвердження рекомендованих переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій» він вирішив провести замість реорганізації та відповідного перейменування відділу освіти в управління освіти, молоді та спорту його повну ліквідацію із наступним...
Директор сільської школи
Ваш Арсенюк - МОЛОДЕЦЬ! Таку освіти і такі відділи освіти, які є зараз , з їх функціями перевірки і незаконних дій повинні бути знищені. От якби Президент знищив би ще і Міністерство освіти і пр., все інше йому можна було б пробачити. В нашому районі також заборонили подавати заміни. Я запропонував вчителям йти в суди. Жоден не пішов. А профспілки ні до чого, якщо не захистимо себе самі.
Комментировать
Виктор Донцов
Щось в цього дядька вигляд якийсь всратий.Я впевнений,що цей прохфесіонал по крадіжках взагалі і неякий не прохфесіонал, а звичайний крадій-геолог. От то копав би десь свої кам'янці та не ліз туди куди йому не потрібно.Блазень придуркуватий!А,згадав його призвісько,Дапошліви.