Международный проект украинских DSD-школ

Как ученики Шосткинской гимназии получают немецкие языковые дипломы (укр.)

Международный проект украинских DSD-школ

Мовний диплом із німецької мови (Шпрахдиплом) запроваджений Постійною Конференцією Міністрів культури ФРН в 1972 р. для учнів за кордоном, а в Україні ця програма існує з 1995 року.

Програма передбачає роботу над лексикою та граматикою, а також опанування методів роботи з текстом та викладання його змісту; тренуються письмові й усні навички аргументування "за" і "проти", збору та реферування інформації за конкретною темою; проводиться підготовка вчителя-методиста для викладання курсу.

Основне завдання Центрального відомства з питань освіти за кордоном полягає в підтримці відібраних українських шкіл із поглибленим вивченням німецької мови, які готують своїх учнів до складання іспиту для отримання Німецького мовного диплому ІІ (мовний рівень В2/С1 згідно Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти) німецької Ради міністрів культури.

Шосткинська гімназія з 2003/04 навчального року плідно працює за Міжнародним проектом українських DSD-шкіл (Німецький мовний диплом) із координатором-консультантом програми в північному регіоні паном Крістіаном Аксом. Мовний диплом дає право на звільнення від іспиту під час вступу до університетів Німеччини, а для роботодавців є свідоцтвом про відмінні знання німецької мови та звільняє від необхідності відвідувати мовні курси. Складений іспит уважається підтвердженням знань із німецької мови, необхідних для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

     

Іспит для отримання Німецького мовного диплому вимагає досить високих знань із німецької мови та значно перевищує рівень випускників наших загальноосвітніх закладів. Німецький мовний диплом, отриманий в Україні, підтверджує, що його власник має знання на рівні В2С1 відповідно до європейської системи оцінки знань мови. Іспит складається з письмової та усної частин. Письмова чистина вимагає володіння навичками аудіювання та творчого письма, розуміння прочитаного через складання тестів. Усна частина передбачає вміння вести діалог і монолог на високому рівні, як з підготовкою так і без неї.

Для того, щоби школи мали можливість успішно готувати своїх учнів до цього іспиту, необхідне інтенсивне консультування та підтримка з німецької сторони.

У рамках даної програми важливим аспектом є надання закладу статусу DSD-школи, це передбачає підвищення кваліфікації українських учителів німецької мови, виділенням стипендії на відвідування занять і навчання у ВНЗ Німеччини, підтримка шкіл навчальними та методичними матеріалами, а також залучення до викладання вчителів із Німеччини та зрештою прийняттям іспитів на Німецького мовного диплому ІІ.

Безпосередньо працюють у даному проекті старші вчителі німецької мови Олена Бакун і Ольга Синявська, які проходили курси підвищення кваліфікації в Німеччині, в Україні. Вони мають сертифікати вчителів на викладання Шпрахдиплому.

У системі кожного року відбуваються навчальні семінари та конференції для директорів українських DSD-шкіл. Так, у квітні 2007 року конференція відбувалася в Баварській Академії підвищення кваліфікації вчителів і керівництва персоналом у Діллінгені-на-Дунаї при співробітництві з координаторами центрального бюро у справах шкільної освіти за кордоном північної та південної України; у квітні 2008 року відбулась конференція у Кракові (Польща) за темою "DSD-програма як крок до зближення польських і українських шкіл у новій Європі". У березні 2009 року пройшла конференція керівників українських DSD-шкіл у м. Яремче за темою "Подальший розвиток DSD та перспективи". У вересні 2010 та 2012 років – відповідно конференції у м. Ізмаїл і м. Миколаєві.

Програма передбачає щорічні семінари з метою підвищення кваліфікації українських учителів німецької мови, які працюють у даному проекті: "Новий формат іспиту ДСД"; "Навчальний план для німецької мови як іноземної"; "Підготовка та складання іспитів мовного диплому з німецької мови вчителями"; "Розвиток навичок аудіювання при підготовці до складання учнями іспитів мовного диплому з німецької мови"; "Підготовка до складання іспиту на мовний диплом І рівня (рівень А2/В1)"; "Методика заняття з німецької мови як іноземної".

Завдяки співпраці з координатором-консультантом програми в північному регіоні п. Крістіаном Аксом, а з 2011 року п. Ельке Кізевальтер і вчителями німецької мови, п. Мандегі Вібке, п. Хофманом, п. Хербст, які проводили уроки з нашими учнями, гімназисти здобули 18 німецьких мовних дипломів.

Наші учні отримали також стипендії за програмою DAAD Німецької академічної служби з обміну студентів, яка дає можливість іноземцям навчатись у німецьких університетах. Так, у травні 2011 року учениця 11-го класі Олександра Циганок виборола та безкоштовно навчається в коледжі при університеті Людвіга Максиміліана в м. Мюнхен (Німеччина); Анастасія Руденко вступила на економічний факультет Шаріте "Університетська клініка" в м. Берлін (Німеччина); у травні 2012 учениця 11-го Катерина Гамоліна виборола стипендію за програмою DAAD Німецької академічної служби з обміну студентів і навчається в коледжі м. Берліна.

Гімназія отримала логотип DSD-школи. З 2012 року заклад працює над залученням дев’ятикласників до цієї програми, а саме 8 учнів 9-х класів отримали диплом DSD-І (на оволодіння рівнями А2/В1).

Без сумніву важливим для нас є й можливість спілкування з носіями мови: фрау Аріана Шуллер, фрау Юлія Ульріке Кьонеке, фрау Ельке Кизевальтер, фрау Роланд Гак, фрау Ельке Кізевальтер.

Тож підбиваючи підсумок, хочу зазначити, що співпраця з представниками даного проекту надихає кафедру вчителів німецької мови й учнів-гімназистів на збільшення результативності своєї діяльності як у кількісному, так і в якісному сенсі.

Ю. Мороз, директор Шосткинської гімназії Сумської обл.

Освіта.ua
21.01.2013

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев