Робота атестаційної комісії

Запитання та відповіді щодо повноважень атестаційної комісії, порядку голосування членів атестаційної комісії та організації роботи комісій різних рівнів

Робота атестаційної комісії

1. Просимо дати роз’яснення, якими комісіями атестуються практичні психологи системи освіти на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії". Санаторна школа-інтернат, де я працюю, підпорядкована Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації.

Атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів на відповідність займаній посаді, у тому числі практичних психологів, здійснюється атестаційними комісіями, створеними у навчальних закладах (атестаційні комісії І рівня). У Типовому положенні не передбачено будь-яких винятків при атестації практичних психологів.

Відповідно до пункту 2.12 Типового положення, атестаційні комісії І рівня атестують працівників на відповідність займаній посаді та уповноважені присвоювати (атестувати на відповідність раніше присвоєним) їм кваліфікаційні категорії "спеціаліст", "спеціаліст другої категорії", "спеціаліст першої категорії".

Питання про присвоєння педагогічному працівнику, у тому числі й практичному психологу, кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" розглядається атестаційною комісією І рівня та у разі позитивного розгляду цього питання, порушується клопотання перед атестаційною комісією вищого рівня про присвоєння (відповідність раніше присвоєній) кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії".

Ураховуючи, що навчальний заклад у якому Ви працюєте, підпорядкований Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації, клопотання атестаційної комісії навчального закладу має направлятися до атестаційної комісії Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, тобто до комісії ІІІ рівня.

2. Прокоментуйте пункт 3.8 Типового положення, зокрема речення "Рішення атестаційної комісії приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів".

Проста більшість голосів – отримання за рішення, яке поставлено на голосування, більше половини голосів членів атестаційної комісії, які брали участь у голосуванні. Наприклад, якщо у голосуванні брали участь вісім членів комісії, з яких п’ять проголосували за рішення, яке поставлено на голосування, воно вважається прийнятим.

Крім того, у різних галузях права (конституційному, виборчому, цивільному), політології, а також у розмовно-побутовій лексиці розрізняються категорії абсолютної більшості, відносної більшості, та кваліфікованої більшості.

3. У зв’язку із змінами, внесеними до пункту 3.8 Типового положення, як тепер здійснюється голосування членів атестаційної комісії?

Типове положення не містить вимоги до форми голосування членів атестаційної комісії. Поставлені на голосування рішення атестаційної комісії можуть прийматися, як відкритим, так і таємним голосуванням.

При відкритому голосуванні не приховується, як проголосував той або інший член атестаційної комісії. При таємному голосуванні, навпаки, вживаються заходи, щоб ця інформація була недоступна.

За матеріалами роз’яснень з питань атестації Міністерства освіти і науки молоді та спорту України.

Освіта.ua
19.09.2012

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев