Начисление и выплаты по беременности

Пособие по беременности и родам не зависит от страхового стажа и выплачивается за весь период отпуска

Начисление и выплаты по беременности

Згідно із статтею 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до пологів та 90 – після пологів).

Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі, яка усиновила дитину протягом двох місяців з дня її народження, зазначеного у свідоцтві про народження, за період з дня усиновлення і до закінчення 56 календарних днів (70 календарних днів у разі одночасного усиновлення двох і більше дітей, 90 календарних днів – для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).

У разі надання застрахованій особі відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами у період її тимчасової непрацездатності листок непрацездатності по тимчасовій непрацездатності закривається і з дня настання цієї відпустки видається інший листок непрацездатності. Кожен із зазначених листків оплачується за відповідними нормами цього Закону.

У разі надання застрахованій особі відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами у період простою підприємства, установи, організації не з вини застрахованої особи, щорічної (основної чи додаткової) відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, творчої відпустки допомога по вагітності та пологах надається з дня виникнення права на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами.

За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Нормами цього закону встановлено, що застрахованій особі надається допомога по вагітності та пологах у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу. А також, у розрахунку на місяць вона не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Отже, під час розрахунку суми допомоги по вагітності та пологах необхідно враховувати, що:

  • середньоденна зарплата розраховується, виходячи з фактичних виплат;
  • фактична середньоденна зарплата порівнюється із середньоденною зарплатою, обчисленою з розміру МЗП, встановленої в місяці настання страхового випадку;
  • у разі перевищення середньоденною зарплатою, обчисленою з МЗП, розміру фактичної середньоденної зарплати подальший розрахунок страхових виплат виконується із середньоденної зарплати, обчисленої з МЗП.

По материалам Юридического отдела ЦК Профсоюза

Освіта.ua
04.05.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Цікаво, як у нашому законодавстві враховують ситуації молодих сімей. Наприклад, студенти обидва батьки, стипендію не отримують або мати-студентка, закінчила навчання в червні, а народити має в жовтні? На работу вже не беруть(
Галина
Для Петро: Цікаво, а як цю ситуацію враховують самі студенти? Вони ж освітчені люди і про методи контрацепції мають знати, тому, вочевидь, самі вирішили стати батьками саме в цей період. А якби вони стали батьками ще під час навчання, як би виходили з ситуації? Ми з чоловіком, з яким одружились ще після 3-го курсу, стали батьками вже влаштувавшись на роботу після магістратури.
Петро
Крім магістратури існує аспірантура, докторантура. І там також отримують (чи не отримують) стипендію. У кожного свій хрест. Тому тут краще сказати не суди, да ... . Мої батьки жили так і я буду жити так - так вас навчили в той магістратурі.))) Для чого нам приклади тих країн, де піклуються про своїх громадян? Чому б не говорити про це, щоб можна було змінювати законодавство?
Галина
Для Петро: Мене дуже радують люди, які всього вимагають від держави. Сім’я сама повинна вирішувати як і за що вона збирається жити. І ніхто(тобто інші люди за рахунок власних податків) не повинен вас утримувати лише тому, що вам саме зараз хочеться дитину. У нас в країні купа сімей, які народжують щороку і кімнаті 13 кв.м., а потім паплюжать країну, яка не може виділити їм житло. Перш ніж створювати сім’ю слід розуміти за який кошт її утримувати.
Комментировать