Великий син України

Історія України, правдиве її відображення стали справою всього життя видатного вітчизняного науковця Михайла Сергійовича Грушевського. Він народився в родині педагога в місті Холмі, що нині на території Польщі. Гімназію закінчив у Тифлісі, куди переїхали його батьки, а вищу освіту здобув у Київському університеті. У 31 рік майбутній вчений очолює перший уряд незалежної України – Центральну раду. Але не громадянсько-політична діяльність, а копітка праця історика-аналітика принесла йому справжню славу.

Уже в студентські роки Михайло Грушевський пише працю з історії, де всупереч офіційній історіографії стверджує, що Київська Русь належить тільки історії України і не є колискою трьох слов’янських народів: російського, українського та білоруського. У своїй багатотомній праці «Історія України-Руси» вчений заперечував керівну роль пролетаріату в суспільно-політичному житті, ставив інтереси нації вище класових. З цих позицій він засуджував політику Богдана Хмельницького щодо приєднання до Росії, уважав справжніми патріотами Івана Виговського та Івана Мазепу, які відстоювали ідею самостійності України.

Після того, як влада в Україні перейшла до більшовиків, Михайло Грушевський емігрував до Австрії. На батьківщину він повернувся 1924 року й цілковито присвятив себе науковій роботі, сприяв розвитку та популяризації історії.

З «Історичного календаря» (175 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев