Сучасний погляд на старовинний інструмент

Кобзарі відомі в Україні ще з давніх-давен. Вони були тісно пов’язані з культурою та історією нашого народу, адже ці виконавці формували самосвідомість, збирали, зберігали та передавали творчість українців через різні жанри, а саме: пісні, і думи, і оповідання, і казки – та супроводжували все це грою на кобзі, лірі чи бандурі.

У наш час це мистецтво не втратило своєї актуальності, лише стало більш сучасним. Яскраве підтвердження – музиканти з гурту під жартівливою назвою «Шпилясті музики». Ці шестеро молодих колоритних хлопців, одягнених у джинси і вишиванки, нічим не відрізнялися б від звичайних парубочих колективів, якщо б не музичні інструменти та репертуар, що роблять цих музик по-справжньому особливими. На своїх бандурах вони грають ексклюзивну музику – caver-версії українських народних пісень та світові хіти різних часів.

Цю групу 2010 року створив Ярослав Джусь – композитор, півфіналіст телевізійного шоу «Україна має талант–2». Його мрією було продемонструвати, що в сучасному українському просторі є місце для унікального продукту, який з’явився завдяки народному інструменту. Учасники гурту першими вирішили, що бандура може бути популярною в молодіжному середовищі. А прикрасивши свої інструменти світлодіодами, зацікавили нею ще й дітей.

З журналу (175 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев