Пам’ять

Пам’ять кожної людини працює по-своєму. Не тільки краще чи гірше, а саме по-своєму, у залежності від її індивідуальних особливостей. У сучасній психології визначають такі її три види: образну, емоційну та логічну.

Образна пам’ять зберігає запахи моря й диму, смак хліба й цукерок, обриси гір і зліт літака, м’якість вати й холод металу, колючість шипів і тепло рукостискання.

З образною пам’яттю дуже тісно пов’язана пам’ять емоційна, адже її світ – це почуття. Це й не дивно, бо всі наші переживання – це саме і є образи, збережені нами. І все ж емоційна пам’ять особлива. Переконливий доказ – несхоже ставлення до побаченого в різних людей.

І третій вид пам’яті – це пам’ять логічна, пам’ять на думки, слова. Вона, як й інші види пам’яті, надає людині індивідуальності.

Усі три види пам’яті живуть поруч, кожна дарує нам щось своє, але якась одна переважає, є провідною. Тому люди по-різному і запам’ятовують, і пам’ятають.

До речі, варто зауважити: пам’ять – явище змінне, тому її можна й потрібно тренувати й розвивати. Недаремно є таке побажання: «Нехай ніколи не зраджує тебе твоя пам’ять».

За В.Пекелісом (170 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев