Олександр Довженко

Олександр Довженко, чия творчість визнана одним із найвищих досягнень людської культури, народився у селянській сім’ї на Чернігівщині, у мальовничому містечку Сосниця. Дитинство його пройшло на берегах Десни серед казкової природи – і цей світ знайшов своє втілення в його фільмах і в прозі.

У 1913 році талановитий юнак вступив до Глухівського учительського інституту і, закінчивши його, отримав направлення до Житомира. До переїзду в Київ він викладав багато різних предметів, а саме: історію, і географію, і фізику, і природознавство, і малювання, і навіть фізику. Життя Олександра Довженка було дуже яскравим й різноманітним. Але на тридцять третьому році його доля круто змінюється: Довженко пробує себе як режисер на Одеській кіностудії. Він мріє про справді національне кіно, що сягає корінням у народну культуру.

Усесвітньо відомий фільм «Земля» – це один із двадцяти кращих фільмів усіх часів і народів. Кінострічка мала грандіозний успіх у Європі, але в Україні перебувала в прокаті лише вісім днів і знову була показана лише в 1958 році. Через багатогранність таланту Олександра Довженка часто порівнювали з геніями епохи Відродження.

За книгою «Моя Батьківщина – Україна» (169 слів)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев