Телеманія

Соціологи та психологи свідчать: переважна більшість школярів проводить дозвілля без активного руху. Це справжня проблема, адже лікарі наголошують, що згідно з гігієнічними вимогами активність має становити половину вільного часу. То що ж трапилося?

Найбільший  ворог тут – так звана «телеманія», тобто надмірне захоплення переглядом телевізійних передач. На жаль, багато хто просиджує перед екраном годинами, дивиться всі серіали, а іноді – узагалі все, що транслюють. Для активних занять часу просто немає. Наслідок цього – гіподинамія з усіма негативними наслідками. Учені встановили, що навіть після тригодинного щоденного перегляду телевізійних передач у підлітків спостерігають симптоми психічного розладу, виснаження нервової системи.

Варто зауважити, як підлітки дивляться телепередачі: вони сидять поруч з екраном, часто вимикають верхнє світло, постійно відволікаються на додаткові ґаджети. Захисна здатність екранів телевізорів дуже низька, і перебувати годинами впритул до них небезпечно для здоров’я. От тому досить швидко школярі стають пацієнтами невропатологів, окулістів, терапевтів. «Телеманія» завдає молодому організму непоправної шкоди.

Безперечно, телебачення принесло в наше життя багато переваг. Але треба розумно використовувати їх і, звичайно, дотримуватися гігієнічних норм.

За книгою «Світ навколо нас» (164 слова)

РОЗДРУКУВАТИ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Тексти відповідають порядку проведення ДПА учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

Освіта.ua
12.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев