Зачисление детей в школы после возвращения: рекомендации МОН

Рекомендации, как упростить процесс подготовки к зачислению детей в школу по возвращении в Украину

Зачисление детей в школы после возвращения: рекомендации МОН

Многие школьники вынужденно покинули свои дома в Украине и учатся в других странах или дистанционно. Министерство образования и науки Украины подготовило перечень необходимых рекомендаций для родителей, педагогов и вынужденно перемещенных лиц, чтобы упростить процесс подготовки к зачислению детей в школу по возвращении в Украину.

Рекомендации разработаны согласно приказу Министерства образования и науки Украины № 563 «Об утверждении методических рекомендаций по отдельным вопросам получения образования в учреждениях общего среднего образования в условиях военного положения в Украине».

Як відбувається зарахування

Зарахування учня в українську школу здійснюється на підставі заяви одного з батьків (опікунів, законних представників) особисто, електронною поштою чи будь-яким доступним способом.

Дитину можуть зарахувати в ту школу, де вона навчалася до вимушеного переміщення, або в будь-яку іншу на вибір батьків або інших законних представників. Батьки повинні зважати на той факт, що дитину можуть зарахувати лише в один заклад освіти на території України.

У разі зарахування в українську школу у Міністерстві освіти рекомендують враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл.

Батькам або опікунам необхідно мати довідку зі школи, у якій навчалася дитина за кордоном. Довідка має містити дані про період навчання, перелік предметів, результати оцінювання, систему оцінювання та особисті дані учня. У такому разі оцінювання за предметами, що збігаються з українською програмою, будуть переведені в 12-бальну шкалу та враховані.

Якщо довідка відсутня, дитина має право скласти оцінювання до початку навчального року. Форму оцінювання визначає навчальний заклад.

У разі проходження дитиною річного оцінювання за предметами, яких немає в закордонних школах (чи всіх за програмою класу), її зараховують до наступного класу (у ту ж школу, де і навчалась, чи будь-яку іншу в Україні).

Якщо дитина не проходить оцінювання чи складає його неуспішно, її зараховують до того ж класу.

Інтегровані предмети, наприклад, science, зараховують з урахуванням тем, які вивчала дитина (вони вказані в інформаційній довідці). Якщо така інформація відсутня, дитина може скласти оцінювання з відповідних предметів, наприклад, фізики та хімії окремо.

Школа не може відмовити в зарахуванні дитини. Пропущені предмети можна скласти додатково та продовжити навчання в Україні.

Як відбуватиметься оцінювання

Семестрове та річне оцінювання учнів 5–8 та 10 класів може здійснюватися як за 12-бальною шкалою, так і за 2-бальною (склав / не склав) у таких випадках:

  • відсутності з об’єктивних умов задокументованих результатів оцінювання;
  • пропуску більше ніж 50% уроків із предмета;
  • у разі поєднання навчання в закордонній школі та школі України з будь-яких форм навчань;
  • під час оцінювання предметів варіативної складової.

Річне оцінювання може бути проведене на початку навчального року, зокрема й онлайн. В окремих випадках – упродовж 1 семестру навчання.

Які документи отримають діти після завершення навчання?

Свідоцтво про отримання освіти видається дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн.

У разі завершення очного навчання в навчальному закладі за кордоном, відповідні документи про отримання освіти визнаються в Україні.

Результати закордонних тестувань для вступу до закладів вищої освіти не є документами, що підтверджують здобутий рівень освіти.

Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб

Учнів, які понад пів року не мали змоги навчатися за будь-якою з форм навчання, зараховують до школи (в ту, де і навчались, чи будь-яку іншу по Україні) за заявою одного з батьків (опікунів чи законних представників). Є два варіанти розподілення за класом:

  • заклад розробляє індивідуальну програму, проводить заняття та оцінювання знань для переведення в наступний клас;
  • за заявою батьків учень може залишитися в тому ж класі.

Рекомендації для українських закладів освіти, як оптимізувати навчання

Якщо дитина додатково навчається за кордоном, враховуйте її розклад з урахуванням зайнятості у навчанні в країні перебування.

Не варто вносити до розкладу ті предмети, які вивчає дитина у закордонній школі, вони будуть перенесені.

Не варто вносити до розкладу предмети, які в програмі є за вибором. За можливості потрібно використовувати асинхронне навчання з використанням відеозаписів уроків – національну платформу «Всеукраїнська школа онлайн».

Щоб школи могли оптимізувати програми та враховувати розклад, батьки (опікуни чи законні представники) можуть (не зобов’язані) взяти довідку у закордонній школі з розкладом, переліком предметів для вивчення та надати українській школі.

По материалам Министерства образования и Украины.

Освіта.ua
06.06.2023

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев