Прогулки на улице и разговоры с незнакомцами: правила поведения

Военные вызовы и риски – часть нашей жизни, и нужно быть готовыми защитить себя и детей

Прогулки на улице и разговоры с незнакомцами: правила поведения

После начала широкомасштабного вторжения россии в Украину вопрос безопасности детей вышел на совсем другой уровень. С периода окончания Второй Мировой войны страны Европы не сталкивались с подобными вызовами. Но сейчас военные вызовы и риски – часть нашей жизни, и мы должны быть готовы защитить себя и детей. Образовательный проект #stop_sexтинг напомнил основные правила поведения с незнакомцами и посещения новых мест, которые будут актуальны в любое время, особенно в канун зимних каникул.

Зустріч з незнайомцями

Правило «Не спілкуватись з незнайомцями» завжди було актуальним, але в час війни воно набуло нового сенсу та має більше нюансів, Адже ані дорослі, ані діти ніколи точно не знають, ким саме є людина поруч, тому важливо завжди розумно поводитися з незнайомцями.

Пропонуємо поділитися з дітьми наступними правилами:

 • не розмовляйте з незнайомими для вас людьми, якщо вони здаються вам підозрілими;
 • не підходьте близько до автомобіля, який біля вас зупиняється;
 • не залишайтеся наодинці з тим, кого ви не знаєте (навіть якщо ця людина здається вам доброю);
 • не сідайте до автомобілів з незнайомими людьми;
 • не беріть нічого у незнайомців із рук;
 • не йдіть з незнайомцями нікуди, навіть якщо вони вам обіцяють щось показати або подарувати;
 • не розказуйте незнайомцям жодної приватної інформації про себе чи батьків;
 • не заводьте суперечки з незнайомими людьми;
 • не провокуйте незнайомців до спорів, сварок, агресії;
 • при появі озброєних людей негайно прямуйте до безпечного місця.

Якщо дитина потрапила в ситуацію, коли незнайомець чи незнайомка хочуть познайомитись з дитиною, щось їй пропонують чи питають приватну інформацію, то важливо, щоб дитина одразу розказала про це дорослим, які є поруч: освітянам, батькам, родичам.

Прогулянки в нових місцях: вибухонебезпечні предмети

Після деокупації території України на нашій землі, на жаль, ще десятки років буде небезпека знайти різні вибухонебезпечні предмети. Їх існує багато видів:

 • боєприпаси: бойові частини ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міни); інженерні боєприпаси (протитанкові й протипіхотні міни); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо); навіть можна зустріти припаси Другої Світової війни;
 • піротехнічні засоби (патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.

Такі предмети можуть бути під землею, підвішені у повітрі, а можуть і просто лежати на землі, часто замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, які знаходяться у різних портфелях, сумки, валізах банках, пакунках, які просто залишені у багатолюдних місцях. Діти – дуже допитливі та легко піддаються спокусі дослідити ці предмети, і це завжди має негативні наслідки.

Перевірмо, як швидко та яку кількість вибухонебезпечних предметів ви зможете знайти на цьому фото? Відповідь ви знайдете наприкінці статті.

Тож, як діяти у випадку, якщо ви або діти знайшли підозрілий предмет?

1. Ні в якому випадку не наближатися та не торкатися цього предмету.

2. Відійти на безпечну відстань.

3. Не намагатися перемістити, не розбирати, не пробувати його зачепити палицею або будь-яким іншим предметом.

4. Не брати до рук, намагатися кинути його, не вдаряти по ньому чимось, не намагатися вкинути до багаття, не кидати у водойму.

5. Не приносити його на подвір’я школи, додому, на секцію або будь-куди.

6. Одразу повідомити про знахідку у ДСНС (за номером 101).

7. Повідомити дорослих.

8. Дочекатися приїзду ДСНС на значній відстані та діяти за їх інструкціями.

Також не слід забувати про загальні рекомендації поводження себе на природі, під час туристичних походів, прогулянок з тваринами, пікніків (якщо територія місця вашого проживання прикордонна або була в окупації, то краще утримуватися від прогулянок парками та лісами без офіційних підтверджень безпеки від офіційної влади.

Що ж до фото, то на ньому 10 вибухонебезпечних предметів (відмічено червоним). І це – на такій невеликій ділянці землі.

Спеціальний урок про офлайн-безпеку дітей під час війни від #stop_sexтинг

Освітній проєкт рекомендує батькам та вчителям провести для дітей спеціальний урок, розроблений фахівцями #stop_sexтинг «(Не)безпека в час війни. Уроки для учнів 1-11 класів щодо безпечної поведінки під час війни», створені за підтримки DT Institute.

Цей урок допоможе дізнатися або краще засвоїти інформацію щодо актуальних ризиків в реальному житті (повітряні тривоги, артобстріли, ситуація, коли дитина загубилась під час евакуації чи виїзду, вибухонебезпечні предмети на вулиці, руйнування будинків чи стрілянина на вулиці); контактів, куди звертатися по допомогу та інше.

Освіта.ua
29.11.2022

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев