О надбавках "за престижность педагогического труда"

Предельный размер надбавки всем педагогическим работникам увеличен от 20% до 30% должностного оклада

О надбавках "за престижность педагогического труда"

Коментар Профспілки працівників освіти і науки України щодо використання в роботі постанови Кабінету Міністрів від 11 січня 2018 р. 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що набрала чинності з 1 січня 2018 року (оприлюднення 25 січня 2018 року).

На запити з місць щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. №23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», щодо збільшення розмірів надбавок педагогічним працівникам за «престижність праці», яка набирає чинності з 1 січня 2018 року, Профспілка працівників освіти і науки України повідомляє наступне.

Зазначеною постановою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» та від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Змінами до постанови Кабінету Міністрів України № 373 граничний розмір надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування, тобто усім педагогічним працівникам, збільшено з 20% до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Обмежено мінімальний розмір надбавки всім педагогічним працівникам величиною не менше 5%, який був відсутній у попередній редакції постанови Кабінету Міністрів України № 373.

Але підвищення розміру надбавки до 30% розмежовано у часі залежно від посад педагогічних працівників, типів закладів освіти, предметів навчального плану.

Встановлено, що з 1 січня 2018 року надбавка в граничному розмірі до 30%, тобто від 20% до 30% включно, встановлюється керівникам закладів загальної середньої освіти, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям та викладачам закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти.

До закладів загальної середньої освіти належать навчальні заклади, зазначені у попередній редакції статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», що діють за Статутами, розробленими відповідно до вимог Закону України «Про загальну середню освіту» в редакції до змін, внесених Законом України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VII, а також у чинній редакції.

Відповідно до переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, до посад керівників закладів загальної середньої освіти зокрема відносяться:

  • директори, їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи;
  • завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи;
  • завідувачі навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров'я та соціального забезпечення;
  • вчителі (включаючи вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів), викладачі загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти.

При цьому розмір надбавки з 1 січня 2018 р. не може бути меншим, ніж 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) та не вище 30% таким педагогічним працівникам:

  • керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл;
  • керівникам шкіл, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюватиметься за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації зазначеної Концепції, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених шкіл;
  • вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин, зокрема російською та іншими, що передбачені відповідними навчальними планами закладів загальної середньої освіти.

Всім іншим педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, зокрема дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти, методичних установ тощо, надбавка в розмірі до 30% посадового окладу (ставки заробітної плати), тобто від 20% до 30 % включно, може бути встановлена з 1 вересня 2018 року.

При цьому неприпустимо зменшувати надбавку тим педагогічним працівникам, яким вона виплачувалася у граничному розмірі 20%, оскільки пунктом 6.3.20 Галузевої угоди на 2016-2020 роки Сторони Угоди рекомендують керівникам закладів освіти встановлювати її в максимальному розмірі. Відповідно до пункту 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, педагогічним працівникам щомісячно виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації.

Крім того, відповідно до статті 32 Кодексу законів про працю України та пункту 5.3.17 Галузевої угоди про зміну істотних умов праці, зокрема розмірів оплати, працівники, серед яких педагогічні, мають бути повідомлені не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з пунктом 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

По материалам Управления социально-экономической защиты ЦК Профсоюза.

Освіта.ua
01.02.2018

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия
5 %платят, как только сделали вилку "не меньше 5%", сначала вообще с 20% до 1% "феерически подняли", не предупреждая за 2 месяца. Кто вернет недоплаченное. г. Желтые Воды, приезжаем, проверяем!
людмила
Безпредєл повний. Я керівник ДНЗ з вищою фаховою освітою. Мені зменшили в січні з/плату на 200 грн. І я підозрюю, що зменшили тарифний розряд. Тому, що завідуюча іншого ДНЗ, яка не має вищої освіти в січні отримала таку ж з/плату як і я. Питати немає у кого і скаржитись також, тому що одразу починаються репресії з боку районо.
борис
Для людмила: Ви ж керівник, невже не можете взяти тарифікацію і подивитися.
Комментировать
светлана
Де ще читати правду, як не цьому сайті????!!!Але і тут приниження і обманювання педагогів. Профспілки мовчать, преса мовчить, всі навкруги відверто заздрять ВЕЛИЧЕЗНИМ зарплатам вчителів. ОЦЕ І Є ПРЕСТИЖ НАШОЇ ПРАЦІ!!!!
Чернігів
Вчителям Чернігова зменшили надбавку "За престиж педагогічної праці" з 20% до 5%. Популізм задовбав! У людей терпіння закінчується!
Харьков
Получили приказ из районной администрации (Шевченковский р-н, город Харьков) установлено "с 01.01.2018 по 31.12.2018 - надбавка 2%" И как расценивать это действие, если сказано не менее 5%. Куда обращаться и кто поможет восстановить выполнение Законов в нашем районе и городе?
Харьков
Получили приказ из районной администрации (Шевченковский р-н, город Харьков) установлено "с 01.01.2018 по 31.12.2018 - надбавка 2%" И как расценивать это действие, если сказано не менее 5%. Куда обращаться и кто поможет восстановить выполнение Законов в нашем районне и городе?
Харків
За січень 2018 року я і мої колеги отримали 3% за престижність!!?
Василь
А де ж обіцянка встановити цю надбавку рівно 20%. Міністр особисто запевняла, що так буде. Виходьть, що директор знову може більшості поставити по 5%, а "ОБРАНИМ" по 20(уже 30) відсотків. Що помінялось?
борис
Для Василь: Ви що тупий? Вчителям, які фінансуються з державного бюджету надбавка не може бути меньшою за 20%. Це тим педпрацівникам, які фінансуються з місцевих бюджетів, надбавка може бути від 5% до 20%. Я маю на увазі вихователів дитсадків, позашкільників. Вчіть матчастину.
Олена
А де ж зарплата 25%. Я навіть і 10% в своїй зарплптні не побачила
учитель
правомерно ли установлена надбавка за престижность в размере 2% Чем обосновано
Комментировать