Искусственный интеллект заменит учителей за 10 лет?

Энтони Селдон считает, что искусственный интеллект в корне изменит систему образования

Искусственный интеллект заменит учителей за 10 лет?

Хоча для України цей термін може виявитись і довшим. Однак, «штучний інтелект замінить традиційних вчителів через 10 років і докорінно змінить існуючу систему освіти, зробивши її більш індивідуальною», заявив сер Ентоні Селдон, віце-канцлер Університету Букінгема.

На думку фахівця, програми-штучного інтелекту вчителя та роботи, що виступлять в їх ролі, здатні адаптуватися до різних стилів навчання для різних дітей, і незабаром зроблять традиційне академічне навчання неефективним. Сер Ентоні Селдон також наголосив, що програми, які розробляються в даний час в Кремнієвій долині, вже вчаться читати вирази облич учнів і пристосовуватися до особливостей роботи їх мозку і нервової системи, адаптуючи свій метод спілкування під кожного з них. А це і є одним з людських факторів, які відрізняють гарного педагога від посереднього.

Крім цього, нова ера автоматизованого навчання призведе до того, що зникне поділ навчальних програм за роком народження. Роботи зможуть зробити навчання більш персоналізованим, оскільки їх штучний інтелект дозволить учням вивчати нові матеріали у власному темпі, не зважаючи на те скільки їм років і відштовхуючись тільки від успіхів школяра в навчальному процесі.

«Це відкриє можливість отримати освіту рівня найпрестижніших і найдорожчих освітніх закладів для всіх, - каже сер Ентоні. - У кожного буде свій «найкращий» учитель, і він буде повністю персоналізований, а програмне забезпечення, до якого ви звикли, буде з вами протягом всього навчального часу».

А також, такий вчитель ніколи не підвищить на вас голос, і не матиме поганого настрою, тобто буде позбавлений всіх людських слабкостей. При цьому штучний інтелект збереже і примножить всі сильні аспекти вчителя. Разом з тим, попереджає вчений, нові технології необхідно впроваджувати з певною обережністю, щоб уникнути «інфантилізації» учнів. За його словами, хоча роботи повністю візьмуть на себе викладання, вчителі-люди все одно залишаться і будуть виконувати роль своєрідних «кураторів», що відстежують прогрес в навчанні кожного з учнів. Також, вони займатимуться організацією позаосвітньої діяльності, виховним процесом.

В підсумку ефективність автоматизованого процесу освіти дозволить проводити сімдесят відсотків навчального часу поза аудиторіями.

«Цей вплив буде приголомшливим - нічого подібного ми не бачили ще з часів усіх трьох «індустріальних» революцій», - стверджує Селдон.

Особливої уваги вчений надає тому, що роботи якнайкраще сприятимуть розвитку, як не дивно творчого мислення в учнів.

«Машини будуть підлаштовуватися під індивідуальні потреби дитини і тим самим надихатимуть на навчання, підштовхуватимуть мислити креативно, це те, що сьогодні можуть робити лише одиниці з педагогів, — говорить Селдон. – Машини будуть знати, що саме хвилює їхнього учня, завдяки чому зможуть організувати навчання таким чином, щоб одержувані завдання були не дуже складними, але і не надто легкими, тобто знаходилися на оптимальному для дитини рівні сткладності».

Разом з тим, експерт попереджає, що впровадження IT-новацій в систему освіти може зустріти опір. Зокрема, зазначає він, автоматизація лякає вчителів, адже багато з них ризикують втратити роботу.

«Я вважаю, що революція в сфері освіти трапиться в найближчі 10 років, - говорить сер Ентоні. - Але не варто думати, що все пройде безболісно. Автоматизація знищить безліч робочих місць, а втративши улюблену для багатьох роботу, люди втратять можливість самореалізуватися в житті.

Юрий Коноваленко, по материалам: telegraph

Освіта.ua
22.09.2017

Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев