Н. Пипа: написал курсовую за друга – неси ответственность!

Любой купленный диплом в любой сфере ведет к тому, что Украина не развивается

Н. Пипа: написал курсовую за друга – неси ответственность!

Автор: Наталья Пипа, народный депутат Украины от фракции «Голос», секретарь Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо відповідальності за продаж академічних текстів.

Проблема академічної доброчесності є вкрай серйозною. Дослідження Організації економічного співробітництва показують, що в Україні 93% студентів практикують плагіат у певній формі. А 50% дисертацій не відповідають мінімальним стандартам академічної якості.

Усі ми знаємо, що «куплений диплом» лікаря чи вчителя може мати жахливі наслідки. Але будь-який куплений диплом, у будь-якій сфері веде до того, що Україна не розвивається. Нема наукових ідей, інновацій. Тому зараз Україна має сировинний експорт, а не експорт технологій, ідей.

Якщо ми хочемо змінити міжнародне, наукове становище, нам потрібні наукові думки та люди, які даватимуть ідеї, а не які їх списуватимуть, переписуватимуть чи будуть купувати. При такому розкладі зробити прорив у своїй галузі просто неможливо.

Списування – крадіжка, яка починається це зі школи. У школі ми списуємо знання. У дорослому житті списувати готові рішення неможливо. У цьому і є ключ академічної доброчесності.

Закон змінює відповідальність та встановлює дефініції. Далі будуть зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення зі встановленням конкретної відповідальності, включно з матеріальною. Щоб таких рішень, яке виніс Жовківський суд, більше не було.

Сподіваюся на підтримку закону у другому читанні. Доброчесність – понад усе!

Оригинал

Освіта.ua
27.01.2022

Популярные блоги
И. Редько: о ненормированной умственной работе учеников Когнитивный диссонанс на фоне любви к своей стране и желания жить, учиться и развиваться здесь
Виктор Мисан: о чем думают украинские учителя В школах – полный разгул «демократии» и «академической свободы», что сверху, что снизу 
Т. Ефимова: когда исчезнет из школ совдепия с подарками? Когда исчезнет из школ совдепия вместе с подарками, подхалимством и никому не нужными активностями?
Н. Борисенко: волшебная палочка и валериана для учителя Учителя просто выгорают, и у них не хватает жизненных сил дать детям все то, что они могли бы
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев