Л. Найденова: хотят ли дети учиться дистанционно?

Дистанционное обучение в опыте школьников очень разнообразное: от онлайн общения до заданий в вайбере

Л. Найденова: хотят ли дети учиться дистанционно?

Автор: Любовь Найденовадоктор психологических наук, член-корреспондент НАПН Украины, заместитель директора по научной работе Института социальной и политической психологии НАПН Украины.

Актуальне питання, оскільки рішення про це прийматиметься, виходячи із обставин, а не дитячих бажань. А це значить, що обов'язково будуть ті, хто потрапить у ситуацію, коли їхні бажання не відповідатимуть реальності.

Як оцінити кількість дітей, які перебуватимуть у додатково стресовій ситуації, щоб вчасно надати психологічну підтримку?

Дуже залежить від того, як задати питання. КМІС оприлюднив дані щодо українських школярів у порівнянні з польськими. 65% школярів обрали «традиційне навчання» (серед польських 60%).

А що для них зараз традиційне? Якщо спитати «чи подобається тобі навчатися онлайн?», то подобається третині (за нашими даними щодо українських підлітків). А от «дистанційне навчання» обирають лише 11% (за даними КМІС).

Дистанційне навчання в досвіді школярів дуже різноманітне, у когось було онлайн синхронне спілкування з учителем у форматі відеоконференції. А для когось дистанційне було у формі завдань у вайбері.

Стривожила мене ще одна історія – з вакцинуванням. Коли ми в грудні 2020 року задавали питання, чи хотіли б підлітки вакцинуватися, коли буде винайдено вакцину, якщо б рішення приймали саме вони, то позитивну відповідь дали 49%, а зараз на схоже питання – лише 2% опитаних школярів.

Але ж діти не можуть сказати, що вони вакцинуються, бо дітей не вакцинують ще в Україні. І також питання в тому, що це не рішення дітей. Тому це не можна називати ставленням школярів до вакцинування. Хоча, можливо, це скорочена версія в прес-релізі неточно передає задане запитання.

А можливо, спрацювали антивакцинаторські хвилі в інформаційному просторі? Але питання дуже важливе, потрібно спілкуватися з цього приводу.

Оригинал

Освіта.ua
21.09.2021

Популярные блоги
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
И. Ликарчук: учиться нужно только тем, кто этого хочет Полное общее среднее образование должно быть не общеобязательным, а общедоступным
Д. Ламза: никто не хочет идти в образование или школа без учителей От Кабинета Министров нет никаких действий по повышению значимости профессии учителя
С. Колебошин: 3000 спартанцев (задача о молодых учителях) 3000 молодых учителей на 15000 школ, в среднем - 1 новый учитель на 5 школ
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев