О. Охредько: очередной учебный год в оккупации

В этом году в школы Крыма и г. Севастополь пошли дети, которые были рождены в оккупации

О. Охредько: очередной учебный год в оккупации

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

У цьому році до шкіл тимчасово окупованого Криму та м. Севастополь пішли діти, які були народжені вже після захоплення півострова Російською Федерацією. Що ж ми маємо на сьогодні?

Першого вересня в школи окупованого Криму пішло 222 тисячі дітей, що на 10 тисяч більше у порівнянні з минулорічним. А до севастопольських шкіл прийшло трохи більше 50 тисяч учнів та учениць (на тисячу більше, а ніж у минулому році). І кількість першачків теж збільшилась – в окупованому Криму їх було близько 22,5 тисяч, а в окупованому Севастополі їх кількість практично не збільшилась, у порівнянні з минулим роки, приблизно 5700 дітей вперше переступили поріг шкіл.

Також збільшується і вартість підготовки дитини до школи. Окупаційний Кримстат порахував, що в цьому році зібрати хлопчика до першого класу обійдеться у 18,200 рублів, а от для дівчинки потрібно буде викласти 22,5 тисячі.

Та й самих шкіл не збільшилось – в окупованому Криму їх кількість зменшилась на 2, і на сьогодні 545 шкіл приймають дітей. Кількість же севастопольських шкіл залишилось на тому ж самому рівні – 68 закладів освіти відкрились першого вересня.

Проте збільшується кількість мілітаризованих класів – і цього року відкриваються нові кадетські класи. А ще севастопольські школи отримають додаткові ставки – практично в усіх школах буде введена посада радника або навіть заступника директора з патріотичного виховання. Ну, а для ялтинських шкіл теж зробили подарунок – виділили 160 млн. рублів (2 млн доларів) … для будівництво парканів навколо навчальних закладів.

Проблеми, які були, практично такі ж і залишились – збільшення кількості учнів та учениць при зменшенні кількості шкіл веде до другої зміни; нестача вчителів приводить до нефахового викладання; мілітаризації; придушення демократичних проявів та багато інших проблем переслідують школи в окупованому Криму та Севастополі. А тут ще й COVID, який вирує на півострові.

Ще одне залишилось незмінним – це утиск всього українського, незважаючи на міжнародні зусилля, кількість дітей, які навчаються українською мовою на окупованому півострові скорочується. Так, уславнозвісній школі №20 м. Феодосія кількість дітей зменшилась до 142 (в минулому році – 162), а у Симферопольській академічній гімназії замість 3 класів, які «навчалися» українською мовою, залишилось 2. Не краща ситуація і з «навчанням» кримськотатарською мовою.

Не краща ситуація й у вищій освіті: у Севастопольському державному університеті недобір на деякі спеціальності, а кадавр окупованого Криму – Кримський федеральний університет вирішив розпочати навчання пізніше на два тижні.

Отже, ситуація в освіті окупованого Криму та Севастополя, незважаючи на переможні реляції окупантів, не покращується, а впевнено йде донизу.

P. S. На що потрібно звернути увагу – це обмежена інформація щодо початку навчального року в інформаційному просторі окупованого Криму та Севастополя, обмаль та малоінформативно.

Освіта.ua
03.09.2021

Популярные блоги
Г. Громко: убранный школьный подвал – это еще не укрытие Нельзя перекладывать ответственность за обустройство укрытий на руководителей школ
Е. Козолуп: образование скоро умрет с таким руководством Высокопоставленные должностные лица достаточно хайпонули на комментариях о начале обучения в очном формате
И. Ликарчук: будем трезвонить звонком под вой сирен? Утраченные или не полученные знания можно восстановить или получить позже, а потерянную жизнь – никогда
В. Онацкий: возобновлять ли очное обучение в сентябре? Возобновление очного обучения – это реальная угроза безопасности участников образовательного процесса
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев