Олег Охредько: молчание по-министерски

Вступительная кампания для детей с ТОТ продолжается, но отсутствие первых итогов вызывает вопросы

Олег Охредько: молчание по-министерски

Автор: Олег Охредько, эксперт, аналитик Центра гражданского образования «Альменда».

Замовчування – у програмуванні – угода про характеристику мовного об'єкта або виконувану дію за відсутності їх явного опису.

Український тлумачний словник

Ну дуже полюбляють українські чиновники щось недоговорювати. І ніби говорять по темі, але все ж таки не все. Ось і цього разу відбувається схожа ситуація.

17 серпня 2021 року пройшов онлайн-брифінг міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета на тему «Попередні підсумки вступної кампанії 2021». 

Під час виступу освітянський очільник розповідав про основні результати вступної кампанії 2021 року, наводив безліч цифр, підбивав певні підсумки, наводив рейтинги та інше. Звичайна стандартна процедура підсумку. Але один момент привернув увагу: це цифри вступу до закладів вищої освіти за квотами. 

Міністр заявив: «…рекомендації до зарахування на навчання за кошти державного та місцевих бюджетів отримало 64 тис. 976 осіб, у тому числі за квотою-1 – 2 тис. 426 осіб, за квотою-3 – 305 осіб, за квотою-4 – 5 осіб, за співбесідою – 86 осіб».  Отже, квота-1 є, квота-3 та 4 теж є, навіть співбесіди є, а де ж квота-2?

Для розуміння ситуації пояснюю: квота-2 – це місця державного замовлення, які виділяються для дітей з тимчасово окупованих територій. І щороку сотні юнаків і дівчат з окупованого Криму й частини Донецької та Луганської областей вступають за спрощеною системою, склавши три вступні випробування. І от саме цієї цифри не наведено. Чи складно було її отримати? Звичайно, ні: в наш час комп’ютерів та інтернету обробити інформацію з 200 освітніх центрів не є проблемою. 

А чи важлива ця цифра? Так, адже це вказує на загальну ситуацію в цілому, і зараз, коли війна ведеться не тільки в окопах, коли кожна дитина з окупованої території – це крок до майбутнього, необхідно швидке реагування на проблеми. Проте ці проблеми потрібно бачити і цифри часто вказують реальний стан справ.

У доповіді міністра згадується, що вступна кампанія для дітей з тимчасово окупованих територій продовжується, але відсутність перших підсумків викликає більше питань, аніж відповідей.

Освіта.ua
20.08.2021

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса Валентиновна
Возможно "забывчивость" нашего министра от просвещения связана с тем, что из года в год сокращается количество абитуриентов из не подконтрольных территорий? Не хочется портить статистику? Зачем огорчаться по таким пустякам?! Всё равно все прибегут обратно, когда Украина "расцветёт"; улучшится благосостояние народа. Когда коммунальные услуги совокупно не будут превышать 15% семейного бюджета. Когда минимальная пенсия превысит прожиточный минимум (как его считают по европейским стандартам, - не по украинским). Когда вымогательства и взятки исчезнут из повседневной жизни людей, включая школьников и студентов. Вот тогда все обзавидуются и прибегут. Сергей Шкарлет ждёт этого времени и не огорчается по пустякам. Подумаешь, упустил какую-то циферку в прекрасной статистике. Ерунда!!!