Р. Грищук: на образование денег не добавили, а перераспределили

На образование и науку денег не добавили, а перераспределили между статьями внутри образовательного бюджета

Р. Грищук: на образование денег не добавили, а перераспределили

Автор: Роман Грищук, народный депутат Украины от фракции Политической партии «Слуга народа», член Комитета Верховной Рады по вопросам образования, науки и инноваций.

Бюджетний комітет затвердив бюджет на 2021 рік. Завтра будемо голосувати у Верховній Раді.

Що по освіті і науці?

Є дві новини.

Погана - грошей не додали, а перерозподілили між статтями всередині освітнього бюджету.

Хороша:

  • +150 мільйонів до Національного фонду досліджень (НФД).
  • +100 мільйонів на курси підготовки для дітей з тимчасово окупованих територій.
  • +490 мільйонів на шкільні автобуси направлять з залишків коштів з освіти на 2020 рік. У середу Кабмін прийме відповідну постанову.

Для перерозподілу 250 мільйонів забрали з Фонду розвитку закладів вищої освіти. До речі, цілий рік просив МОН затвердити прозору процедуру фінансування університетів за цією статтею. МОН не послухало, 170 мільйонів цього року роздало в ручному режимі, ну і закономірно з бюджету зрізали найменш обґрунтовану статтю.

Тепер трохи більше про те, чому перерозподіл – все-таки перемога:

НФД

Щоб повністю профінансувати проекти, відібрані у 2020 році, треба додатково 185 мільйони. Додаткові 150 не покриють всього, але це принаймні вже краще.

Цього року НФД було профінансовано 216 проектів на суму 255 мільйонів гривень. НФД особливий тим, що це не ручний розподіл грошей на проекти, які найкраще просять, а незаангажований, конфіденційний відбір досліджень визнаними в Україні і світі науковцями. Проекти цього року оцінювало 1152 експерти, з яких 15% - це іноземні вчені. Результати створення об'єктивної системи фінансування науки ми не побачимо швидко, у науці так не буває, але ці результати будуть впливати і на економіку, і на престиж країни у світі.

Автобуси

Реформа освіти передбачає оптимізацію мережі шкіл. Але для того, щоб об'єднувати школи в регіонах, діти повинні якось до них добиратися. Автобуси - це обов'язкова невід'ємна частина реформи.

Курси для дітей з тимчасово окупованих територій.

Це питання національної безпеки. Наші діти, які зараз знаходяться в заручниках на окупованій території, повинні мати можливість отримати освіту в українських університетах. Для цього їм необхідно якісно готуватися до вступу. Відповідний закон ми прийняли цим літом.

Дякую всьому комітету освіти за відстоювання бюджету освіти.

Оригинал

Освіта.ua
15.12.2020

Популярные блоги
А.Мирошниченко: почему все радостное воспринимают как угрозу? Школа - это в идеале место радости и игры, включающее детей в фантастический процесс познания
Инна Совсун: запрещать ли смартфоны в школах? На уровне государства пока нет понимания, что делать со смартфонами в школе
Н. Азарова: битые небитых возят регулярно Уважать свой труд и транслировать это уважение, уважая других, - это и есть суперзадача
И. Ликарчук: ДПА в украинских школах нужно ликвидировать Проведение ДПА фальсифицирует реальное состояние качества общего среднего образования в Украине
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев