Н. Хоменко: о колледжах и формах профориентации

Для получения соответствующего контингента студентов в этом году нужно приложить очень много усилий

Н. Хоменко: о колледжах и формах профориентации

Автор: Николай Хоменко, заслуженный работник образования.

У тому, що навчальний рік буде завершено своєчасно з урахуванням певних змін, думаю, ніхто вже не сумнівається. Усі суб’єкти освітнього процесу своєчасно прозвітуються про свою діяльність, будуть виставлені оцінки в навчальні журнали, здані звіти за проходження практики і навіть ЗНО, хоча і з певними труднощами, буде проведено.

Сьогодні заклади професійної, фахової передвищої і вищої освіти вже переймаються організацією прийому студентів. І якщо в технічному відношенні зі створенням електронних кабінетів, подачею документів, роботою приймальних комісій проблеми, звичайно, будуть, то всі вони «вирішувані».

Більш-менш спокійно почувають себе заклади вищої освіти. За успішного проведення ЗНО залишиться очікувати вибору абітурієнтів. А враховуючи, що Європу закрито, то кількість бажаючих отримати вищу освіту в Україні значно збільшиться. Хоча, напевно, зменшиться і кількість потенційних студентів з-за кордону.

А от щодо охочих навчатися в професійно-технічних училищах і тим більше коледжах після 9 класів будуть проблеми. Не всі батьки в умовах пандемії готові відправити на навчання своїх дітей у віддалені від дому заклади освіти, особливо в такому ранньому віці.

Звичайно, керівникам коледжів потрібно змінити форми профорієнтаційної роботи, особливу увагу приділивши створенню санітарно-профілактичних умов перебування студентів у закладі освіти. Батьки поведуть дітей в коледж лише тоді, коли в ньому буде створено кращі умови із збереження здоров’я порівняно зі школою. Враховуючи це, необхідно уже сьогодні розпочати готуватися до роботи в нових умовах: продумати у гуртожитках розміщення в кімнатах проживання не більше двох студентів, забезпечити пропускну систему (дизкилимки, температурний режим, лікарський контроль), організацію харчування, культурне дозвілля, проведення занять з дотриманням відповідних вимог.

Необхідно якомога ширше презентувати заклад освіти, умови навчання та відпочинку у соціальних мережах, на сайті, а також під час Днів відчинених дверей. Буде непросто, враховуючи, що школи також проводять роботу, щоб залишити учнів в 10 класі. І на їх користь працює доступна віддаленість, звичні умови навчання і щоденний батьківський контроль.

Отже, для отримання відповідного контингенту студентів у цьому році потрібно докласти дуже багато зусиль.

Освіта.ua
18.05.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!