М. Бакшаев: об обеспечении качественного досуга детей

Большинству детей необходимо живое общение и игры, встречи с друзьями и разнообразная деятельность

М. Бакшаев: об обеспечении качественного досуга детей

Автор: Макс Бакшаев, основатель проекта «Місто дітей та тінейджерів "ДРУГ"».

Ну що, здається, я стаю трохи дорослішим. Ніколи не думав, що буду серед людей, що активно готують мітинг на підтримку свого бачення того, що краще. Бачення, яке різниться із баченням держави.

Я ніколи нічого не очікував від влади чи від будь кого іншого. Переживши повну бідність, коли майже тиждень їв саму гірчицю, я знаю, що, перш за все, ми самі будуємо свою долю.

Коли 7 років тому зайнявся улюбленою справою, покинувши звичний стиль життя і гарантовану зарплатню, я навіть не думав про те, що це стане моїм сенсом життя. Навіть кризи чи зміна влади не впливали на мій вибір.

І от зараз я відчуваю дуже гостру відповідальність не лише за себе самого. Але і за свою місію, що я виконую в рамках свого проекту.

Із початком карантину я відчув дуже гостру відповідальність за дітей і батьків свого проекту. Саме тому я спробував створити хоча б якийсь альтернативний формат, щоб виконувати свою місію і робити для дітей те, що в моїх силах. Але в тому числі цей досвід дав мені зрозуміти, що це не може бути повноцінним вирішенням.

Віртуальна платформа для дітей і підлітків - це дуже потужний інструмент у наш час. Але лише допоміжний інструмент. Більшості дітей потрібне живе спілкування і живі ігри. Їм потрібні зустрічі з друзями. Їм потрібно багато свіжого повітря і можливості активно рухатися. Їм важлива насичена різнобарвна діяльність. І тримати їх кілька місяців у 4 стінах ... це не нормально, і це набагато більше завдає шкоди їх психічному, психологічному і психічному здоров’ю. Набагато більше, аніж для такого віку реальна загроза від коронавірусу. Це для мене як радянська традиція закутувати дітей у 100 одеж взимку, щоб вона не захворіла. Навіть якщо їй від цього жарко. Але при цьому навіть не провітрювати приміщення.

Саме тому я сподіваюсь, що влада зробить розумні кроки стосовно відкриття дитячих садків та інших проектів, які забезпечують якісне дозвілля дітей. У тому числі сподіваюся на обмірковане рішення щодо оздоровлення дітей влітку в рамках дитячих літніх таборів. Не забуваючи, звичайно, про безпеку і ввівши розумні заходи для її забезпечення.

На ці теми на сайті Кабміну вже є кілька петицій. Є звернення ряду народних депутатів. У четвер відбудеться чергова зустріч із МОН і можливість особисто донести свої думки. Це паралельні процеси, не пов’язані між собою, що можуть посприяти правильному рішенню влади. Але менше ніж за добу був створений Телеграм-канал із представників різних дитячих проектів, у якому вже майже 400 учасників. Він створений оперативно для узгодженої дії і передусім для організації мітингу 19 травня. Якщо буде необхідно. Мирного неполітичного мітингу із конкретними пропозиціями.

Вибачте, це не моя справа, і я не хочу про це навіть говорити. Я хочу робити дітей щасливішими. І я знаю, що зараз це дорівнює «бути здоровими» і «дати можливість батькам забезпечувати їх життя». Тож я не дуже й ЛОМ, але мовчати не хочу.

Дайте дітям свободу. Це корисно буде для всіх.

Оригинал

Освіта.ua
12.05.2020

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!