Д. Ламза: пенсионеров не должны увольнять в этом году

Директор школы не имеет права уволить пенсионера, только если тот сам этого не захочет

Д. Ламза: пенсионеров не должны увольнять в этом году

Автор: Дмитрий Ламза, директор специализированной школы № 210, г. Киев.

Стоп! Зупиніться і уважно прочитайте!

Дорогі освітяни, хто отримує пенсію за віком! Останнім часом ситуація знаходиться в стані стагнації, але те, що в цьому році до 1 липня Вас мають перевести на контракт, ще більше викликає тривогу.

Мені доводиться дуже часто відповідати на одні й ті самі запитання: мене зараз відправляють у відпустку, бо я пенсіонер (-ка) - чому?, чи мене звільнять, що я буду робити і як мені жити?!

Прошу заспокоїтися і свою увагу направити на збереження здоров’я та чудовий настрій. Не налаштовуйте себе на негатив, його й так забагато зараз у нашому житті.

Наголошу на основному!

Відповідно до частини другої статті 22 та прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, звільняються згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Кожен такий працівник буде надавати письмову «згоду» на припинення безстрокового трудового договору та укладання строкового трудового договору строком на один рік шляхом написання відповідної заяви.

Важливо!

Кожен керівник вищезазначеної категорії людей буде переводити їх на трудовий договір. Повторюю! ПЕРЕВОДИТИ! Директор школи не має права Вас звільнити, тільки якщо Ви самостійно не виявите бажання. Більш детальніше ви можете прочитати в п. 9 листа МОН № 1/9-201 від 08 квітня 2020 року.

Дякую пані Любомирі Мандзій за роз’яснення! Головне, щоб усі це почули!

Щодо відпусток!

Зараз у кожного з нас дистанційне навчання, і це означає, що уроки відбуваються за розкладом через інтернет-систему. Якщо Вас змушують писати заяву на щорічну основну відпустку, то Ви можете спокійно відмовитися, і як педагог маєте навчати дітей, давати їм знання відповідно до програми.

Звертаю увагу! Жодним нормативним актом і жодним документом ніхто в Україні канікули не оголошував, і відповідно п. 1 ст. 53 Конституції України діти мають отримувати освіту.

Любі колеги і колежанки! Якщо Ваші права і права інших людей порушуються, то потрібно про це говорити і захищатись. Кожен має поважати права інших!

Повідомте своїм колегам про вищевикладене та поширте друзям!

Бережіть здоров’я!

Оригинал

Освіта.ua
15.04.2020

Популярные блоги
Д. Коптило: реформаторы не виноваты, что изменений нет Далеко не Клопотенко, Супрун или Гриневич виноваты в том, что перемен к лучшему не происходит
В. Онацкий: репетиторство как альтернатива школе Бороться с репетиторством не стоит, но нужно улучшать образовательный процесс в школах
Олег Фасоля: на сколько же выросла зарплата учителя? Государство не может обеспечить уровень зарплаты, который должен соответствовать статусу педагога в обществе
А. Костюк: Польше нужны таланты, а Украине – нет? Система высшего образования Украины обречена продуцировать массовый образовательный продукт, а не уникальный
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
Я молодий спеціаліст і не можу влаштувався на роботу, так як працює вчитель пенсійного віку. Скажіть, будь ласка, чи молодого спеціаліста можуть призначити на місце пенсіонера, чи потрібно чекати допоки він не виявить бажання звільнити посаду?
учитель
Где они молодые специалисты? Из ВУЗов в школы приходят редко!А если и приходят то: если умные трудяги, готовые учиться учить, то они долго не задерживаются, а вот если МОЛОДЁЖЬ ОСТАЁТСЯ В ШКОЛЕ , то для педколлектива это ТРЕВОЖНЫЙ ЗВОНОК( и это не просто слова, это наблюдение за молодыми специалистами наставника). МОЛОДЁЖЬ сейчас ДОБРОВОЛЬНО идёт в школу по ТРЁМ ПРИЧИНАМ:1. (самая распространённая) ПОТОМУ ЧТО СЧИТАЮТ , ЧТО ДЛЯ ЭТОЙ РАБОТЫ ОСОБЫХ УМА И УСИЛИЙ НЕ НАДО, А ВОТ ПЛАТЯТ РЕГУЛЯРНО.2.( это только для мужчин и ... ну , так было раньше, до недавнего времени) ЧТОБЫ НЕ ВЗЯЛИ В АРМИЮ).3 (к великому сожалению , очень редко) ПОТОМУ , ЧТО ХОТЯТ БЫТЬ УЧИТЕЛЯМИ. А чем вам мешают пенсионеры? Сейчас вакансий в школах МНОГО, а уйдут ПЕНСИОНЕРЫ , РАБОТАТЬ, в смысле УЧИТЬ в школах , будет некому. Как наставник, обязана посещать уроки молодых специалистов. Что вам сказать?! МНОГО ФАКТИЧЕСКИХ ОШИБОК (в лучшем случае, объяснение - волновался/лась), МЕТОДИКОЙ ПРЕПОДАВАНИЯ НЕ ВЛАДЕЮТ ( объяснение - волновался/лась),ДИСЦИПЛИНЫ НА УРОКЕ НЕТ (объяснение - волновался/лась и у меня нет своих детей, не знаю как), РЕЧЬ ЖУТКАЯ ( объяснение - волновался/лась )ОФОРМЛЕНИЕ ДОСКИ , КОТОРОЕ ВИДЯТ ДЕТИ НА УРОКЕ И УЧАТСЯ КОНСПЕКТИРОВАТЬ, СОСТАВЛЯТЬ ОПОРНЫЙ КОНСПЕКТЫ – СМОТРЕТЬ ПРОТИВНО ( объяснение - волновался/лась и это не важно) Как наставник должна помогать, советовать... Где там, звонок и МОЛОДОГО СПЕЦИАЛИСТА СЛЕД ПРОСТЫЛ... Кому нужна наша помощь. Я ЕЩЁ НЕ ПЕНСИОНЕР… НО, С УДОВОЛЬСТВИЕМ НАГРУЗКОЙ ПОДЕЛИЛАСЬ БЫ... ТОЛЬКО БАЗОВЫЕ ЗНАНИЯ В ВУЗе ПОНАДОБЯТСЯ ДЕТЯМ… ДИЛЕМА…
Учитель
Где они молодые специалисты? Из ВУЗов в школы приходят редко!А если и приходят то: если умные трудяги, готовые учиться учить, то они долго не задерживаются, а вот если МОЛОДЁЖЬ ОСТАЁТСЯ В ШКОЛЕ , то для педколлектива это ТРЕВОЖНЫЙ ЗВОНОК( и это не просто слова, это наблюдение за молодыми специалистами наставника). МОЛОДЁЖЬ сейчас ДОБРОВОЛЬНО идёт в школу по ТРЁМ ПРИЧИНАМ:1. (самая распространённая) ПОТОМУ ЧТО СЧИТАЮТ , ЧТО ДЛЯ ЭТОЙ РАБОТЫ ОСОБЫХ УМА И УСИЛИЙ НЕ НАДО, А ВОТ ПЛАТЯТ РЕГУЛЯРНО.2.( это только для мужчин и ... ну , так было раньше, до недавнего времени) ЧТОБЫ НЕ ВЗЯЛИ В АРМИЮ).3 (к великому сожалению , очень редко) ПОТОМУ , ЧТО ХОТЯТ БЫТЬ УЧИТЕЛЯМИ. А чем вам мешают пенсионеры? Сейчас вакансий в школах МНОГО, а уйдут ПЕНСИОНЕРЫ , РАБОТАТЬ, в смысле УЧИТЬ в школах , будет некому. Как наставник, обязана посещать уроки молодых специалистов. Что вам сказать?! МНОГО ФАКТИЧЕСКИХ ОШИБОК (в лучшем случае, объяснение - волновался/лась), МЕТОДИКОЙ ПРЕПОДАВАНИЯ НЕ ВЛАДЕЮТ ( объяснение - волновался/лась),ДИСЦИПЛИНЫ НА УРОКЕ НЕТ (объяснение - волновался/лась и у меня нет своих детей, не знаю как), РЕЧЬ ЖУТКАЯ ( объяснение - волновался/лась )ОФОРМЛЕНИЕ ДОСКИ , КОТОРУЮ ВИДЯТ ДЕТИ И УЧАТСЯ КОНСПЕКТИРОВАТЬ, СОСТАВЛЯТЬ ОПОРНЫЙ КОНСПЕКТЫ ( объяснение - волновался/лась и это не важно) - ничего или никого не напоминает ? Как наставник должна помогать, советовать... Где там, звонок и МОЛОДОГО СПЕЦИАЛИСТА СЛЕД ПРОСТЫЛ...
Павлу
Підло , коли пенсіонер у якого вже діти забезпеченні , має ставку , а молодий спеціаліст з малою дитиною пів. Скільки ж тоді чекати йому. Смерті пенсіонера? Не всі розуміють , що їм вже давно пора на відпочинок.
Павел
Учителей ни какого возраста не должны ущемлять. Ставить их в неравные условия противоречит Основному Закону. Увольнять же пенсионеров особенно подло.
Ramley
Листи Мандзій не є законом. Зміни до трудового кодексу не внесено. Переведення на контракт без згоди працівника є порушенням трудового законодавства. Ну а щодо Конституції на яку автор- директор школи посилається,то як же ст. 24 що надає всім громадянам рівні права?Дискримінація за віком є прямим порушенням основного закону України. Ані Мандзій, ані Ламза не є вище закону.Тому пропоную всім учасникам освітнього процесу дотримуватися діючого законодавства.