Ю. Безвершенко: о прозрачном распределении средств

Будет ли этот миллиард раздаваться в ручном режиме «кому надо», будет ли с него толк для Украины?

Ю. Безвершенко: о прозрачном распределении средств

Автор: Юлия Безвершенко, старший преподаватель, Национальный университет "Киево-Могилянская академия".

«Будуть через абсолютно прозору модель виділені гранти», - сказав президент («Українська правда»).

Оскільки 1 млрд грн Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді кошти уряд і Верховна рада виділили, маємо тепер задачу №2.

(Задача №1: не забути, як у 2018 році доопрацьовувався і ухвалювався бюджет, у якому місці ми як суспільство є, яким є наш вплив на політиків, рівень політичної культури, те, що є наразі допустимим. Не забути - значить, робити все можливе, щоб таке не повторювалось. Але це задача не на рік і не на два, на жаль.)

Так от. Задача: зробити так, щоб ці кошти розподілялися прозоро, на основі незалежної (у тому числі, міжнародної) експертизи, щоб їх отримали кращі. Це ж мільярд наших з вами податків. Кинутий, як кісточка, на освіту молоді та молодих вчених. Це ж - потенційно - чергова історія нашої з вами поразки у побудові інституцій нового типу. На бюджетні кошти. В умовах дуже обмежених ресурсів в часи війни та крадіїв великих масштабів. Це кошти, які - якщо вже говорити про науку - не потрапили до Національного фонду досліджень, який (впевнена!) стане науковим фондом світового рівня.

Від кого сьогодні залежить, буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба» чи з нього буде толк для цільової групи, для України? На даному етапі - від Міністерства освіти і науки України. Адже саме МОН має виконати доручення Президента уряду - і підготувати проект Положення про фонд.

Тож сьогодні саме на міністрі Лілії Гриневич, профільних заступниках міністра та профільних директоратах МОН лежить відповідальність за якість проекту Положення про Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Підготувати якісний документ за відведений місяць - це виклик. Але він має бути якісним. До 1.12 ще є вдосталь часу, щоб зробити процес створення проекту Положення про фонд публічним. І це дійсно важливо.

Тоді, можливо, з цього всього буде толк.

Оригинал

Освіта.ua
26.11.2018

Популярные блоги
А. Заможская: я боюсь уроков трудового обучения Есть страны, где дети на трудовое обучение записываются в очередь, потому что там учат тому, что им интересно
Александр Мирошниченко: раздумия с табелем в руках Роль школы стала совсем непонятной в этом мировоззренческом хаосе дистанционного обучения
И. Ликарчук: эпидемия «выпускных» в детском саду Их породили экзальтированные мамаши при поддержке безответственных работников детсадов
Ю. Полонская: как нивелировать «плюсы» школьной автономии Почему статью о 175 днях учебного года начали выполнять только в этом году, да и то далеко не все регионы?
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев