Ю. Безвершенко: о прозрачном распределении средств

Будет ли этот миллиард раздаваться в ручном режиме «кому надо», будет ли с него толк для Украины?

Ю. Безвершенко: о прозрачном распределении средств

Автор: Юлия Безвершенко, старший преподаватель, Национальный университет "Киево-Могилянская академия".

«Будуть через абсолютно прозору модель виділені гранти», - сказав президент («Українська правда»).

Оскільки 1 млрд грн Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді кошти уряд і Верховна рада виділили, маємо тепер задачу №2.

(Задача №1: не забути, як у 2018 році доопрацьовувався і ухвалювався бюджет, у якому місці ми як суспільство є, яким є наш вплив на політиків, рівень політичної культури, те, що є наразі допустимим. Не забути - значить, робити все можливе, щоб таке не повторювалось. Але це задача не на рік і не на два, на жаль.)

Так от. Задача: зробити так, щоб ці кошти розподілялися прозоро, на основі незалежної (у тому числі, міжнародної) експертизи, щоб їх отримали кращі. Це ж мільярд наших з вами податків. Кинутий, як кісточка, на освіту молоді та молодих вчених. Це ж - потенційно - чергова історія нашої з вами поразки у побудові інституцій нового типу. На бюджетні кошти. В умовах дуже обмежених ресурсів в часи війни та крадіїв великих масштабів. Це кошти, які - якщо вже говорити про науку - не потрапили до Національного фонду досліджень, який (впевнена!) стане науковим фондом світового рівня.

Від кого сьогодні залежить, буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба» чи з нього буде толк для цільової групи, для України? На даному етапі - від Міністерства освіти і науки України. Адже саме МОН має виконати доручення Президента уряду - і підготувати проект Положення про фонд.

Тож сьогодні саме на міністрі Лілії Гриневич, профільних заступниках міністра та профільних директоратах МОН лежить відповідальність за якість проекту Положення про Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Підготувати якісний документ за відведений місяць - це виклик. Але він має бути якісним. До 1.12 ще є вдосталь часу, щоб зробити процес створення проекту Положення про фонд публічним. І це дійсно важливо.

Тоді, можливо, з цього всього буде толк.

Оригинал

Освіта.ua
26.11.2018

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!