Юлия Безвершенко: темная лошадка на миллиард

Доработанный проект Госбюджета на 2019 год оказался не таким уж и предсказуемым

Юлия Безвершенко: темная лошадка на миллиард

Автор: Юлия Безвершенко, старший преподаватель, Национальный университет "Киево-Могилянская академия".

Доопрацьований на основі Бюджетних висновків Верховної ради проект Державного бюджету на 2019 рік виявився не таким вже й передбачуваним.

1. Національному фонду досліджень коштів, звісно, не додали. Залишається трохи більше 262 млн грн. Для старту, може, й достатньо. У бюджеті ж вільних коштів немає. Але читайте далі.

2. Національна рада з питань розвитку науки і технологій. Без змін: 0,5 млн грн. Про аналітику й повне виконання функцій за таких умов годі й говорити.

3. На автомобіль для Президії академії педнаук коштів не виділили. Єгор Стадний не дав здійснитись маразму, за що йому велике дякую.

4. На 2019 рік знову оптимістично закладено 50 млн грн на забезпечення функціонування Фонду розвитку інновацій. Нагадаю, що цього року ці кошти просто вилетіли в трубу, бо фонду як не існувало, так і не існує.

5. Найцікавіше. Верховна рада запропонувала Мінфіну вирішити питання щодо фінансового забезпечення видатків на створення та забезпечення функціонування Фонду Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Вирішили! Знайшовся 1 мільярд гривень.

Уявляєте, був, виявляється, вільний мільярд на науку, просто спочатку не помітили.

От вам політична воля в дії.

Хотілося б дізнатися у Оксани Маркарової, яким є обґрунтування саме такого обсягу видатків на Фонд Президента.

З точки зору логіки процесів, перспектив побудови дієздатних інституцій нового типу та забезпечення змін: дуже сумно.

Щодо здатності уряду впроваджувати свої реформи: просто незадовільно.

З точки зору появи додаткового гравця на полі конкурсного фінансування науки: дуже добре.

Ще краще було б, якби це був гравець такого масштабу на базі позабюджетних, тобто приватних коштів. Але як вже є.

З точки зору якості процедур цього фонду та їх прозорості: наразі невідомо. Проект положення готує МОН. Президент дав місяць на розробку положення. Поки - тиша.

Отакі новини. Досить показові. Ні зрада, ні перемога. Просто все шиворіт-навиворіт. І з цього все одно треба робити цукерочку, бо права програти ми не маємо.

Оригинал

Освіта.ua
23.11.2018

Популярные блоги
Вера Коткова: впечатления от обучения в 5 классе НУШ Впечатления родителей от обучения ребенка в 5 классе Новой украинской школы
И. Ликарчук: что интересует учителей и директоров О чем педагоги хотели бы прочитать в письмах и приказах в канун 2023/24 учебного года
А. Мирошниченко: родители не враги учителям Для родителей проблемы образовательной системы не самое главное дело в жизни
В. Онацкий: какие предметы исчезнут из расписания? Каждый пытается найти рецепт лечения образования, хотя к школе имел отношение, только будучи школьником
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев