![]() |
Потом понадобятся колоссальные усилия для того, чтобы хоть как-то развеять идеологический дурман |
В. Громовой: back in the USSR в школах Донбасса
Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.
А хто-небудь звертає увагу на те, що роблять із нашими дітьми в школах на окупованих територіях Донбасу? Подивіться на фото і почитайте.
Йде їх форсована індоктринація, починаючи з 1 класу. Причому вони свідомо зосереджуються на особливо сенситивних періодах дитинства, коли потрібен лише мінімальний вплив для досягнення бажаного ефекту.
Згодом нам доведеться докладати колосальних зусиль для того, щоб хоч якось розвіяти ідеологічний дурман.
Індоктринація - це «вдовблювання» в голови будь-якої доктрини(лат. doctrina — вчення), яке не передбачає включення критичного мислення. Тобто індоктринація здійснюється у випадку, коли від нас вимагають некритично засвоювати чужі ідеї, які зводяться до рангу «істини в останній інстанції», замість того щоб пропонувати розглядати їх безпристрасно та об'єктивно.
Індоктринація - це і процес некритичного присвоєння чужих ідей або доктрин.
Це і результат проведеного «промивання мізків», зомбування, який виявляється у появі «тоталітарного мислення».
Це й особливий стан психіки індоктринованої людини, яка знаходиться під дією «деструктивного контролю свідомості».
Є три рівні сприйняття будь-яких ідей або доктрин:
- Критичне сприйняття, яке передбачає культуру сумніву: «Можливо, це так». У цьому випадку людина автоматично приймає можливість існування протилежної точки зору, готова сприймати аргументи «за» і «проти».
- Сприйняття на рівні «ми й вони», тобто опозиція доктрині виноситься опозиції «назовні»: «Те, що ми стверджуємо є безумовною істиною, але є й такі (чужі), які вважають інакше».
- Власне індоктринація, яка взагалі не допускає самої можливості існування опозиції. Людина, яка висловлює іншу позицію, з точки зору індоктринованного, теж знає, що ми праві, але внаслідок зіпсованості, підкупу чи якихось інших причин говорить навпаки.
Індоктриновані з дитинства люди стануть зручним «матеріалом» для подальших маніпуляцій. Процес індоктринації неможливий без створення відповідних образів і стереотипів, без виховання в масовій свідомості своєрідної «культури» стереотипного сприйняття тих чи інших явищ.
У СРСР з самого початку, від моменту захоплення влади більшовиками і аж до періоду «перебудови», проводилася жорстка індоктринація з тим, щоб ні в кого не виникало навіть сумніву в тому, що «партія веде» і «правильною дорогою йдемо, товариші».
От цей вack in the USSR відбувся зараз на Донбасі.
Оригинал на сайте Освітня політика.
Освіта.ua
28.08.2018