Виктор Громовой: концепции продолжают размножаться

Пока мы убеждаем МОН отменить все «концептуальные» приказы, концепции размножаются

Виктор Громовой: концепции продолжают размножаться

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Пухнасте біле звірятко підкрадалось до громадянської освіти непомітно... Поки ми переконуємо МОН скасувати всі «концептуальні» накази, окрім НУШ, концепції продовжують розмножуватись зі швидкістю гризунів (по 3-4 приплоди на рік).

За всі роки незалежності алгоритм КОНЦЕПЦІЇТВОРЕННЯ був виключно таким: Концепція => Заходи => Звіти => Капець => Нова Концепція => Нові заходи => Нові звіти => Капець у квадраті.

Які б надбання світової чи вітчизняної педагогічної думки не клались на папір і які б міжнародні проекти не долучались до підготовки, наслідком завжди була finita la commedia з «проконцептуаленим» напрямком роботи в школах України.

Така у нас закономірність, винятків досі не було і не буде.

Астанавітєсь!!!

Бо вже й так відбулось системне знецінювання будь-яких концепцій.

Не дивно, що більшість наших колег біля освітянського плуга тепер сповідують принцип англійських військових: «Ніколи не докладай надмірні зусилля, наперед знаючи про безнадійність цієї справи».

Концепція => Заходи => Звіти => …

P.S. У сотий раз повторюю свою принципову позицію для ображених концепцієтворців. Я за мораторій на будь-які «галузеві» концепції, років на десять... А вже тоді подивимось. Якщо радикально зміниться управлінська культура, можливо, з'явиться хоч якийсь сенс готувати і обговорювати такі теоретичні конструкти.

А поки що «віддавайте кесареве кесареві, а Боже – Богові» (пор. Мт 22, 21).

Хай теоретики теоретизують скільки завгодно у своєму замкнутому світі педагогічних мрій і ілюзій, а практики нехай мають можливість робити свою реальну справу, без відволікання на Сізіфову працю.

Інакше ми не вирвемось із цього «зачарованого» кола: Концепція => Заходи => Звіти =>.

Оригинал

Освіта.ua
22.01.2018

Популярные блоги
В. Громовой: рубеж необратимости уже пройден Отрицательный отбор в образовании продолжается, ведь уходят лучшие, а «скамейка запасных» почти пуста
Е. Стадный: идея увеличения веса аттестата ошибочна Чем больше будут учитывать аттестат, тем меньше будет шансов у детей с хорошими знаниями из строгих школ
Д. Бабурин: образование за ширмой рейтинговой шкалы За ширмой рейтинговой шкалы 100-200, которую нам каждый год представляет УЦОКО, скрывается реальное состояние образования в Украине
В. Громовой: как спасти образование от развала Как вызвать бешеную ненависть, но спасти школьное образование от окончательного развала
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев

Чтобы получать первым
все новости от «Osvita.ua»
в Facebook — нажмите «Нравится»

Освіта.ua

Спасибо,
не показывайте мне это!