Виктор Громовой: концепции продолжают размножаться

Пока мы убеждаем МОН отменить все «концептуальные» приказы, концепции размножаются

Виктор Громовой: концепции продолжают размножаться

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

Пухнасте біле звірятко підкрадалось до громадянської освіти непомітно... Поки ми переконуємо МОН скасувати всі «концептуальні» накази, окрім НУШ, концепції продовжують розмножуватись зі швидкістю гризунів (по 3-4 приплоди на рік).

За всі роки незалежності алгоритм КОНЦЕПЦІЇТВОРЕННЯ був виключно таким: Концепція => Заходи => Звіти => Капець => Нова Концепція => Нові заходи => Нові звіти => Капець у квадраті.

Які б надбання світової чи вітчизняної педагогічної думки не клались на папір і які б міжнародні проекти не долучались до підготовки, наслідком завжди була finita la commedia з «проконцептуаленим» напрямком роботи в школах України.

Така у нас закономірність, винятків досі не було і не буде.

Астанавітєсь!!!

Бо вже й так відбулось системне знецінювання будь-яких концепцій.

Не дивно, що більшість наших колег біля освітянського плуга тепер сповідують принцип англійських військових: «Ніколи не докладай надмірні зусилля, наперед знаючи про безнадійність цієї справи».

Концепція => Заходи => Звіти => …

P.S. У сотий раз повторюю свою принципову позицію для ображених концепцієтворців. Я за мораторій на будь-які «галузеві» концепції, років на десять... А вже тоді подивимось. Якщо радикально зміниться управлінська культура, можливо, з'явиться хоч якийсь сенс готувати і обговорювати такі теоретичні конструкти.

А поки що «віддавайте кесареве кесареві, а Боже – Богові» (пор. Мт 22, 21).

Хай теоретики теоретизують скільки завгодно у своєму замкнутому світі педагогічних мрій і ілюзій, а практики нехай мають можливість робити свою реальну справу, без відволікання на Сізіфову працю.

Інакше ми не вирвемось із цього «зачарованого» кола: Концепція => Заходи => Звіти =>.

Оригинал

Освіта.ua
22.01.2018

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
Нет комментариев