В. Громовой: может на нас проклятие?! Как же его снять?

Вместо веселой формы травести имеем трагикомическое травестирование постсоветской школы

В. Громовой: может на нас проклятие?! Как же его снять?

Автор: Виктор Громовой, образовательный эксперт, заслуженный учитель Украины.

О-о!.. Нам пороблено!.. Нам усім пороблено!..

Ігор Лікарчук‎ поширив чергового листа про реалії сьогоднішньої школи і попросив членів групи «ДУП ШКОЛА» допомогти знайти відповідь на питання: у ньому мова йде про школу чи про божевільню?

Лариса Суліма пише у відповідь: у божевільню освіту травестували не батьки, не вчителі, тим більш не діти…

Справді, для позначення того, що відбувається сьогодні в шкільній освіті, цілком підходить термін «травестування». Замість того, щоб створювати нову українську «школу, яка не школа», ми зараз доводимо до абсурду стару (не дуже) добру школу.

От тільки замість прийнятої у жанрі травесті веселої і життєрадісної жартівливо-комічної форми, у нас чомусь виходить сумно-безнадійна трагікомічна форма травестування пострадянської школи. Тож, зрештою, наше шкільне травесті схоже на справжнє «як свиня на коня, тільки хвіст не такий».

Може, нам пороблено?! Хто знає, як «відробити»?

Дуже треба зводити нашу шкільну освіту до якоїсь «бабці-шептухи», щоб відробила.

От розміщує у себе на сторінці ці рядки директор школи:

Я так устала, хочется сбежать,
Но снова закипит на кухне чайник —
И даже нет минутки помечтать.
Поставлю на беззвучный — вдруг начальник.

Щиро співчуваю їй. Розумію, що доки буде у нас от таке соціальне самопочуття у лідерів освіти, нічого не зміниться. Скільки б ми не переконували самі себе, що «нам своє робить!»

*Як відомо всім, хто ще не забув «Енеїду» Івана Котляревського, травестування – це переробка(«перелицювання») відомого класичного твору з наданням йому жартівливо-комічної форми.

Оригинал

Освіта.ua
06.12.2017

Популярные блоги
И. Ликарчук: кому и для чего нужны измерения? Каждый учитель без дорогого общенационального измерения знает, какие пробелы в знаниях имеют ученики
В. Онацкий: что делать с учителями-пенсионерами Если учитель достиг пенсионного возраста, то это вовсе не означает, что он не является современным
А. Истер: поиск оптимального формата НМТ-2023 Обязательным для выпускников должно быть тестирование и по истории Украины, и по математике
Александр Мирошниченко: обучение – это не пытки В Украине ребенок без таланта к математике полноценным человеком не считается
Комментарии
Аватар
Осталось 2000 символов. «Правила» комментирования
Имя: Заполните, или авторизуйтесь
Код:
Код
TUG1955
на нас проклятие гордыни. нужно идти в мир и учиться у успешных наций всему, в том числе образованию. А пока.. еще осталось 14 лет бродить по пустыне национальной идеи.